Ресторани та кафе можуть примусово перевести на українську мову. ВІДЕО

Переглядів: 1461 Коментарів: 16

У Києві хочуть зобов’язати співробітників столичних кафе, ресторанів, магазинів, а ще й кондукторів, спілкуватися з клієнтами виключно державною мовою! Не виключено, що мовна ініціатива, яку хочуть впровадити в столиці, незабаром пошириться по всій Україні. А от експерти кажуть, це може вилитися у справжні проблеми і для клієнтів, і для працівників кафе та ресторанів. Адже щонайменше на те, щоб передрукувати усі меню українською лише у Києві потрібно близько 7 мільйонів гривень, а вивчити наприклад російськомовного офіціанта української не так і просто. Більше того, твердять юристи, зобов'язання говорити виключно українською порушують певні норми Конституції.

А як вважаєте ви, чи потрібно зобов’язати працівників сфери послуг спілкуватися з клієнтами виключно українською?

Коментуйте. 

Опитування

Поділіться:

Прокоментуй цей запис!

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот ).
Коментарі (16)

В США є магазини та

Зображення користувача Олександр Шевченко.

В США є магазини та ресторани, де спілкуються російською чи іспанською мовою. Існують друковані видання, радіостанції та телеканали іспанською.
Ніхто не повинен вказувати людині, якою мовою їй розмовляти. Це добровільний вибір кожного.
Примусова "українізація" порушує конституційні права громадян. Це крок до нацизму.

Зображення користувача Гість2.

Пускай сначала сами депутаты

Зображення користувача Рауль.

Пускай сначала сами депутаты подадут пример всей Украине говорить по украински,а уж потом и предлагать людям такие версии.А то смотри сами каждый второй как не мычит,то что то по русски щебечит,сам сначала выучи украинский свой родной язык,вкорень уже обнаглели свиньи...

Я теж від працівника

Зображення користувача Яніна.

Я теж від працівника державного Ощадбанку на моє звернення українською отримала відповідь російською. Меню в Україні саме українською, а не якоюсь іншою мовою - це нормально. Якщо відвідувачі російськомовні або англомовні, не бачу нічого поганого в тому, що офіціант відповість їм зрозумілою для них мовою, якщо він її знає, але знати російську він не зобов*язаний, а знати українську зобов*язаний. Непогано аби хоч трохи знав англійську, бодай хоч назви страв. Не здатен вивчити, то женіть його в шию, візьміть на роботу того, хто володіє українською й англійською. Коли у нас в Донецьку відкривався готель "Донбаспалац", то був опублікований перелік вакансій з вимогами. Однією з вимог було знання англійської для всіх без винятку співробітників: прибиральників, прачок, прасувальниць. А від кондукторів у Києві я чула виключно українську.

Большая часть населения

Зображення користувача Елена Дунина.

Большая часть населения говорит на суржике.Русским языком владеют многие,а принудиловка ни чем хорошим никогда не заканчивалась,только вызывала отторжение...

Абсолютно з Вами згоден! Із

Зображення користувача Анатолій Штурма.

Абсолютно з Вами згоден! Із небажанням спілкуватись рідною для мене, українською мовою в моїй же країні сам зіштовхувався, до того ж з боку працівника банку. Це є немислимим! Звільнення за небажання спілкуватись українською на робочому місці, або хоча б догана зі зняттям премії в обов'язковому, встановленому законом порядку, має вирішити це питання.

Перевести на українську не

Зображення користувача Анатолій Штурма.

Перевести на українську не просто потрібно, АЛЕ НЕОБХІДНО! В нас Україна, мова - українська, це логічно, і в цьому немає жодної дискримінації! Тим більше, подивімось реально: через відсутність законодавства в нас ДИСКРИМІНАЦІЯ УКРАЇНОМОВНИХ В ЇХ ЖЕ КРАЇНІ! Це є немислимим в незалежній та демократичній державі. Ми живемо, немов якась республіка в складі РФ - що це за неподобство?!! Геть російський шовінізм, захистимо українську мову та україномовних українців від зневаги та дискримінації! Слава Україні та її Героям!

Удачи. Эвропа пришла.

Зображення користувача Киевлянин подол.

Удачи. Эвропа пришла.

В Прибалтиці ще в 90-х, на

Зображення користувача Ів-ан.

В Прибалтиці ще в 90-х, на заалізниці наприклад, якщо пасажири почули, що провідники МІЖ СОБОЮ у їх присутності спілкувалися російською, могли поскаржитись - таких провідників зразу ж звільняли. І де зараз Прибалтика? І з якого часу? А ми із своєю "свободою вибору мови спілкування" так і будем в д*пі. Хоча принциповість потрібна не тільки в питаннях мови!

мабуть меню в цих закладах не

Зображення користувача SoldatYdachi.

мабуть меню в цих закладах не мінялося від часів совдепіі!

Дивно: чомусь тільки

Зображення користувача SoldatYdachi.

Дивно: чомусь тільки українськомовні громадяни можуть розуміти російську а не навпаки.
Чому "русско-челюстное население" (не можу називати їх громадянами - російскою зараз розмовляють окупанти!) офіціянт або касир не здатен володіти українською хоч би в межах своїх обов'язків?
Вони що, дурні?

ІЗ ТУРИСТАМИ, ЩО НЕ ЗНАЮТЬ

Зображення користувача ГАЛИНА 7.

ІЗ ТУРИСТАМИ, ЩО НЕ ЗНАЮТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, РОЗМОВЛЯТИ АНГЛІЙСЬКОЮ, НІМЕЦЬОЮ.. АЛЕ НЕ РОСІЙСЬКОЮ

Давно пора

Зображення користувача Мышко з Одэсы.

Давно пора

Тільки укранська мова не

Зображення користувача ГістьДмитро.

Тільки укранська мова не можливо приставили в Німеччині російскою або турецькою в німецькому ресторанів я ні я там був

About time!!!

Зображення користувача Stan Hamulak.

About time!!!

"щоб передрукувати усі меню

Зображення користувача ЕЮ .

"щоб передрукувати усі меню українською лише у Києві потрібно близько 7 мільйонів гривень" - можна поступово передруковувати меню. Для цього потрібно дати час підприємствам на переорієнтацію на укр. мову.
"вивчити наприклад російськомовного офіціанта української не так і просто" - а шо там з тим офіціянтом? Він приїхав до України з Москви і має зайву хромосому?

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
22.05.2017
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
19.05.2017
Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії, правник
16.05.2017
RSS-матеріал

Опитування

Чи підтримуєте ви скасування закону Савченко, який зараховував день в СІЗО за два в колонії?

Варіанти