У ресторанах та кафе не буде російської, а виключно українська мова!? ВІДЕО

Переглядів: 6013 Коментарів: 41

У Києві хочуть зобов’язати співробітників столичних кафе, ресторанів, магазинів, а ще й кондукторів, спілкуватися з клієнтами виключно державною мовою! Не виключено, що мовна ініціатива, яку хочуть впровадити в столиці, незабаром пошириться по всій Україні. А от експерти кажуть, це може вилитися у справжні проблеми і для клієнтів, і для працівників кафе та ресторанів. Адже щонайменше на те, щоб передрукувати усі меню українською лише у Києві потрібно близько 7 мільйонів гривень, а вивчити наприклад російськомовного офіціанта української не так і просто. Більше того, твердять юристи, зобов'язання говорити виключно українською порушують певні норми Конституції.

А як вважаєте ви, чи потрібно зобов’язати працівників сфери послуг спілкуватися з клієнтами виключно українською?

Коментуйте. 

Опитування

Чи має бути сфера послуг в Україні виключно державною мовою?

Варіанти

Ви не маєте права голосу у цьому опитуванні.

Поділіться:

Обговорення завершене!

Коментарі (41)

Все це, можливо, було б

Зображення користувача Z.

Все це, можливо, було б трохи правдою, якби ми зараз не мали біди на сході та півдні країни, яка прийшла до нас під гаслом спасіння "русско-язичного населєнія". Виходить, було б це "населєніє" україномовним, не було б причини для розрухи і біди в "русскоязичному" півдні та сході України. Може й це декому не подобається, але виходить, уркраїнізація зараз необхідна для безпеки і збереження цілісності України в майбутньому. До українізації нас примушує агресивна політика росії.

Якою сплкуеться клент такою

Зображення користувача Гость 100.

Якою сплкуеться клент такою повинен говорити обслуга

Так підтримую.Мова повинна

Зображення користувача  Георгій..

Так підтримую.Мова повинна бути державною. І що не коректного у моїй відповіді. Зміни програму.

Підтримую! Повністю!

Зображення користувача Микола (українець, не гість).

Підтримую! Повністю!

В закладах сфери послуг

Зображення користувача Бардин Михайло.

В закладах сфери послуг належить підтримувати/створювати умови найбільш сприятливі для клієнтів. В т.ч. і стосовно мови спікування персоналу з клієнтами. Однак є неприйнятним ситуація, коли персонал не здатен перейти на мову клієнта, який звертається для отримання послуги українською.

Скажем дружно на... нужно! За

Зображення користувача Степан .

Скажем дружно на... нужно!
За Английский,да зачем это аборигенская суета!

В СРСР заставляли переходити

Зображення користувача воля.

В СРСР заставляли переходити на російську мову, українську вважали мовою лише села. Чомусь тоді ніхто не виступав проти цього!!! Коли приводили дітей в школу, то батьки вимагали ,щоб їхніх дітей навчали лише "руськой мовє",А мови то в Україні як українська, так і російська, - відсутні. Послухайте як говорять наші депутати, урядовці, простий народ.Соромно слухати, Хай буде державна мова, але МОВА!!!

Это же какими дебилами надо

Зображення користувача Одесса.

Это же какими дебилами надо быть чтобы вообще поднимать речь касательно таких вопросов, когда в стране проблем телега и маленький воз. Поднимите экономику, повысьте уровень жизни, искорените коррупцию и олигархов, которые ее рождают, а потом будем все вместе от безделья изучать разные языки и вникать в национальные вопросы.

Мне плевать как вы

Зображення користувача Петр.

Мне плевать как вы говорите,не нужно меня заставляют говорить на украинском и кричать идиотские лозунги...

Противники обслуговування

Зображення користувача Олена Євтушенко.

Противники обслуговування українською мовою подають ситуацію так, ніби ніякої іншої бути не може. Справа в тому, що персонал установи, яка надає послуги - кафе, ресторани, готелі, магазини - мусить ВМІТИ обслужити клієнта українською, інакше українці на своїй землі виявляються приниженими. Скільки разів можна було почути при - ви можєтє чєловєческім язиком разговарівать? Навіть деякі телеканали, чи то з нерозуміння, чи то зумисне формулюють питання так, що ніби російськомовного чи англомовного клієнта не будуть обслуговувати і обурена публіка голосує проти, а тоді "от бачите!".

Дебил.

Зображення користувача Гістьххх.

Дебил.

Вот вы идиоты! Если кто-то

Зображення користувача Петр.

Вот вы идиоты! Если кто-то говорит на русском ,это не значит,что он русский. Я украинец люблю русский язык,а украинский как-то не очень... Вы наверное и на гамно будете говорить добро, потому,что оно моё! До тех пор Украина будет в жопе пока есть дебильные патриоты и разные идиоты...

Вот вы идиоты! Если кто-то

Зображення користувача Петр.

Вот вы идиоты! Если кто-то говорит на русском ,это не значит,что он русский. Я украинец люблю русский язык,а украинский как-то не очень... Вы наверное и на гамно будете добро, потому,что оно моё! До тех пор Украина будет в жопе пока есть патриот и разние идиоты...

Заебали со своей украинской

Зображення користувача Anonimus.

Заебали со своей украинской мовой. Точнее не с ней, с ней так-то все норм, кроме того, что она не нужна. Заебали вот с этим:
>По суті за регіон росії де всі говорять російською
Почему вы, ебаные бляди, решили, что русский язык — это собственность России? Американский язык существует? Канадский? Австрийский?
У австралийцев есть ОТДЕЛЬНЫЙ язык? Ирландцы не англоязычные по большей части? Не туземному населению Новой Зеландии надо жестовым языком пользоваться?

ЩО ТУТ РОБЛЯТЬ МОСКОВОЯЗИКІ

Зображення користувача АНДРІЙ22.

ЩО ТУТ РОБЛЯТЬ МОСКОВОЯЗИКІ ??? ВОНИ ПОМИЛИЛИСЬ КРАЇНОЮ ! НЕМАЄ ЧОГО ЇМ ТУТ ШАСТАТИ !!!!

ЧИ НЕ ПРОСТІШЕ МОСКОВОЯЗИКИХ

Зображення користувача АНДРІЙ22.

ЧИ НЕ ПРОСТІШЕ МОСКОВОЯЗИКИХ ПОЗБАВИТИ ГРОМАДЯНСТВА, ЩОБ ВОНИ НЕ ПЛУТАЛИСЬ ПІД НОГАМИ !!!

Не розумію,чому наголошують

Зображення користувача Ольга К.

Не розумію,чому наголошують на "примусова українізація"? це норма розмовляти в Україні українською,державною мовою в державних установах,в сферах обслуговування населення....поза межами установ ,будь-ласка розмовляйте на якій хочете мові.І чим більше мов ви знаєте тим вам великий плюс.Чому в кожній країні - це норма ,а в нашій вічні проблеми,полеміки...Чому для українця вивчити російську,польську ,англійську і т.д. мови -це плюс,а для росіянина, який роками живе в Україні ,вивчити українську " впадло"...це " манія величия",чи неспроможність?Мене не стільки вражає суржик(його з часом позбудуться,виговорються),скільки зверхність і не баження вивчити мову.Я вважаю,знання державної мови,при прийнятті на роботу ПРІОРИТЕТНЕ,і не треба тиснути на "ущемление рускоговорящих".

рашка многонациональная,но

Зображення користувача Одессит.

рашка многонациональная,но вещание 100% на руском.В украине тоже надо перейти на 100% украинский.Не нужен нам язык страны оккупанта и убийц

не согласна....Украина со

Зображення користувача Ната.

не согласна....Украина со времен СССР была республикой, говорящей на двух языках-русский и украинский. Нельзя сравнивать страны запада, всегда говорившие на своей родном языке. Для того, чтобы население страны разговаривало свободно на украинском, нужно воспитать поколение, которое будет воспитываться только на государственном языке. На данный момент, если заставлять людей говорить только на украинском,будем иметь такой суржик, что....украинского словарного запаса то у людей не хватает.

Ідіть ви нахуй з своею

Зображення користувача Порохмудак донбасрулит ПТНХЛО.

Ідіть ви нахуй з своею Українською мовою. Нехауй Аваков говорить українською и 450 довбойобів з ВР. А я буду розмовляти тієї мою якою мені зручніше.

Чому борються з російською

Зображення користувача Гість 342.

Чому борються з російською мовою, а не борються з матом. Цікаво дивитися як наша "ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІЦІЯ" між собою спілкуються чистокровним відбирним матом де взага не зрозумієшь про що вони розмовляють і що від тебе хотять

Как думаете, примут ли в

Зображення користувача колор.

Как думаете, примут ли в Германии на работу официанта, который не то, что не говорит, а просто всего лишь плохо говорит по-немецки? Это же не конец света. Не знающий немецкого может устроиться на какую-нибудь другую работу, где не надо разговаривать, а надо, к примеру, копать. Некоторые так и копают до смерти, а другим начинает быстро доходить, для чего нужен язык страны, где они живут. Надо сочетать приятное с полезным.

Гість у Києві написав: 100%.

Зображення користувача Гість у Києві.
Гість у Києві написав:

100%. кафе "Тєрємок" на Подолі. Меню не обговорюємо. Персонал - у вишиванках, але яку культуру пропагують- не зрозуміло. Поведінка - ліміти, яка опинилась у столиці і вважає, що власне та, собача мова, зробить їх киянами. Хамство і відверта іґнорація на звернення українською. Зреагували, коли ми сказали, що платити не будемо... Таке бидло треба ПРИМУШУВАТИ розмовляти з клієнтами українською або не допускати до робочих місць.

100%. кафе "Тєрємок" на

Зображення користувача Гість у Києві.

100%. кафе "Тєрємок" на Подолі. Меню не обговорюємо. Персонал - у вишиванках, але яку культуру пропагують- не зрозуміло. Поведінка - ліміти, яка опинилась у столиці і вважає, що власне та, собача мова, зробить їх киянами. Хамство і відверта іґнораія на звернення українською. Згеарували, коли ми сказали, що платити не будемо... Таке бидло треба ПРИМУШУВАТИ розмовляти з клієнтами українською або не допускати до робочих місь.

Абсолютно підтримую!!! На всі

Зображення користувача Українка.

Абсолютно підтримую!!! На всі 100%. Не розумію вище коментаря, що важко перевчити російськомовного офіціанта на українську....?????? А хіба він не зобов"язаний знати українську мову, мову держави, де він ЖИВЕ ??? Іноземні студенти тут вивчають мову за рік-два і прекрасно спілкуються, а російськомовний " нє знаєт...нє панімаєт" . Якщо не хочуть вчити - я б закрила всі двері на будь-яку роботу. Хіба в будь-якій іншій державі таке є...ні! Лише тут.

В США є магазини та

Зображення користувача Олександр Шевченко.

В США є магазини та ресторани, де спілкуються російською чи іспанською мовою. Існують друковані видання, радіостанції та телеканали іспанською.
Ніхто не повинен вказувати людині, якою мовою їй розмовляти. Це добровільний вибір кожного.
Примусова "українізація" порушує конституційні права громадян. Це крок до нацизму.

Зображення користувача Гість2.

Пускай сначала сами депутаты

Зображення користувача Рауль.

Пускай сначала сами депутаты подадут пример всей Украине говорить по украински,а уж потом и предлагать людям такие версии.А то смотри сами каждый второй как не мычит,то что то по русски щебечит,сам сначала выучи украинский свой родной язык,вкорень уже обнаглели свиньи...

Я теж від працівника

Зображення користувача Яніна.

Я теж від працівника державного Ощадбанку на моє звернення українською отримала відповідь російською. Меню в Україні саме українською, а не якоюсь іншою мовою - це нормально. Якщо відвідувачі російськомовні або англомовні, не бачу нічого поганого в тому, що офіціант відповість їм зрозумілою для них мовою, якщо він її знає, але знати російську він не зобов*язаний, а знати українську зобов*язаний. Непогано аби хоч трохи знав англійську, бодай хоч назви страв. Не здатен вивчити, то женіть його в шию, візьміть на роботу того, хто володіє українською й англійською. Коли у нас в Донецьку відкривався готель "Донбаспалац", то був опублікований перелік вакансій з вимогами. Однією з вимог було знання англійської для всіх без винятку співробітників: прибиральників, прачок, прасувальниць. А від кондукторів у Києві я чула виключно українську.

Большая часть населения

Зображення користувача Елена Дунина.

Большая часть населения говорит на суржике.Русским языком владеют многие,а принудиловка ни чем хорошим никогда не заканчивалась,только вызывала отторжение...

Абсолютно з Вами згоден! Із

Зображення користувача Анатолій Штурма.

Абсолютно з Вами згоден! Із небажанням спілкуватись рідною для мене, українською мовою в моїй же країні сам зіштовхувався, до того ж з боку працівника банку. Це є немислимим! Звільнення за небажання спілкуватись українською на робочому місці, або хоча б догана зі зняттям премії в обов'язковому, встановленому законом порядку, має вирішити це питання.

Перевести на українську не

Зображення користувача Анатолій Штурма.

Перевести на українську не просто потрібно, АЛЕ НЕОБХІДНО! В нас Україна, мова - українська, це логічно, і в цьому немає жодної дискримінації! Тим більше, подивімось реально: через відсутність законодавства в нас ДИСКРИМІНАЦІЯ УКРАЇНОМОВНИХ В ЇХ ЖЕ КРАЇНІ! Це є немислимим в незалежній та демократичній державі. Ми живемо, немов якась республіка в складі РФ - що це за неподобство?!! Геть російський шовінізм, захистимо українську мову та україномовних українців від зневаги та дискримінації! Слава Україні та її Героям!

Удачи. Эвропа пришла.

Зображення користувача Киевлянин подол.

Удачи. Эвропа пришла.

В Прибалтиці ще в 90-х, на

Зображення користувача Ів-ан.

В Прибалтиці ще в 90-х, на заалізниці наприклад, якщо пасажири почули, що провідники МІЖ СОБОЮ у їх присутності спілкувалися російською, могли поскаржитись - таких провідників зразу ж звільняли. І де зараз Прибалтика? І з якого часу? А ми із своєю "свободою вибору мови спілкування" так і будем в д*пі. Хоча принциповість потрібна не тільки в питаннях мови!

мабуть меню в цих закладах не

Зображення користувача SoldatYdachi.

мабуть меню в цих закладах не мінялося від часів совдепіі!

Дивно: чомусь тільки

Зображення користувача SoldatYdachi.

Дивно: чомусь тільки українськомовні громадяни можуть розуміти російську а не навпаки.
Чому "русско-челюстное население" (не можу називати їх громадянами - російскою зараз розмовляють окупанти!) офіціянт або касир не здатен володіти українською хоч би в межах своїх обов'язків?
Вони що, дурні?

ІЗ ТУРИСТАМИ, ЩО НЕ ЗНАЮТЬ

Зображення користувача ГАЛИНА 7.

ІЗ ТУРИСТАМИ, ЩО НЕ ЗНАЮТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, РОЗМОВЛЯТИ АНГЛІЙСЬКОЮ, НІМЕЦЬОЮ.. АЛЕ НЕ РОСІЙСЬКОЮ

Давно пора

Зображення користувача Мышко з Одэсы.

Давно пора

Тільки укранська мова не

Зображення користувача ГістьДмитро.

Тільки укранська мова не можливо приставили в Німеччині російскою або турецькою в німецькому ресторанів я ні я там був

About time!!!

Зображення користувача Stan Hamulak.

About time!!!

"щоб передрукувати усі меню

Зображення користувача ЕЮ .

"щоб передрукувати усі меню українською лише у Києві потрібно близько 7 мільйонів гривень" - можна поступово передруковувати меню. Для цього потрібно дати час підприємствам на переорієнтацію на укр. мову.
"вивчити наприклад російськомовного офіціанта української не так і просто" - а шо там з тим офіціянтом? Він приїхав до України з Москви і має зайву хромосому?

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
17.05.2018
Яніна Соколовська
Головний редактор порталу «Известия в Україні»
10.05.2018
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
RSS-матеріал

Опитування