Skip to main content

Авторська колонка

Погром ромів – наслідок, а не причина

Володимир Пилипенко Представник України у Венеційській комісії

All articles

    Правозахисники  б’ють на сполох: у Львові невідомі у масках напали на ромський табір, у результаті чого одна людина загинула і є поранені.

    Звісно, це злочин і його треба розслідувати належним чином. Винуватці мають відповісти за скоєне. Проте логічніше, якби усі були у такій же мірі нажахані причиною, чому вся ця ганебна ситуація відбулась. Відповідь очевидна - крах правоохоронної системи. Як кажуть в народі – риба гниє з голови.

      Отож  перший ключовий чинник, чому в Україні невідомі радикали можуть у будь-який момент влаштувати поножовщину  – це недієздатні і нереформовані інституції. І тут немає чого дивуватись.Стару систему ура-реформатори розвалили, нова – не справляється з тими викликами, які є в країні.

     Сьогодні жорстоко побили ромів, завтра – можуть познущатись з наших з вами дітей поблизу дому чи школи. Тут питання не так в національній ознаці, а в тому, що ніхто в безпеці себе не почуває. Рівень злочинності за останні кілька років виріс у рази. При цьому, влада жодних рішучих кроків для подолання кризи не робить.

      Чим займається МВС? Точно не тим, аби усім нам спалось спокійніше і дітям не страшно було на вулицю виходити. Вирішили «хрестовий похід» на митницю організувати – з контрабандою боротись. Мовляв, ніхто не справляється, а бюджет треба чимось наповнювати, от і кинули всі сили на очищення контрабандних кордонів. Де тут час знайдеш для боротьби із радикальними групами, які діють в країні. Ніколи. Правда, активізувались чомусь лише перед виборами. Останні чотири роки усіх все влаштовувало. Збіг? Навряд.

    Чим займається СБУ? Найбільшу активність проявили щодо бізнесу, вилучаючи один за одним сервери в айтішників. Вочевидь, це також одне із «стратегічних» завдань на порядку денному.

     А тепер – про ідеологічну складову. Це ще одна важлива причина, чому ми загрузли у всьому цьому хаосі криміналу і вседозволеності. На жаль, поняття національного руху, національної свідомості та позиції все більше маргіналізується. Не без легкої руки владних мужів.

     Адже на державному рівні немає жодної чіткої програми, яка б сприяла патріотичному вихованню молоді. Саме вихованню, а не зомбуванню, тих українців, які не бігатимуть із зброєю та бітами вулицями міста і не захоплюватимуть міськради, як це відбулось днями в Харкові. А тієї молоді, яка б поважала свою країну і людей, які у ній живуть, яка б стояла на обороні національних, а не злочинних інтересів. І Мінстець тут явно не панацея. Однозначно, не можна порівнювати криміналізовані групи радикалів із національно-патріотичними силами. Це різні поняття.  Як і не можна вважати побиття ромів «прикрим випадком».

    Трагедія у Львові - це не випадок, це наслідок абсолютно провальної державної політики. А що далі: від ромів - до погромів? І це не маячня. Ми уже знаємо, чим у минулому закінчувались подібні погроми в Україні – тисячами людських жертв. Історія не має повторюватись.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи має Україна карати жителів Донбасу за участь у незаконних виборах в т.зв. ЛДНР? Олександр Васильєв Wed, 11/14/2018 - 14:55
50 км/год – дурниця чи запорука безпеки на дорогах? Олександр Васильєв Mon, 11/12/2018 - 12:21
Вбивство Гандзюк. Держава опинилась на краю суспільної недовіри Олександр Васильєв Mon, 11/05/2018 - 16:35
Скільки ще має загинути активістів, аби влада визнала проблему в правоохоронній системі!? Олександр Васильєв Mon, 11/05/2018 - 14:30
Хто замовив Катю Гандзюк? Олександр Васильєв Mon, 11/05/2018 - 11:16
X