Skip to main content

Авторська колонка

Чи потрібно карати в Україні за подвійне громадянство?

Тарас Чорновіл Народний депутат України 4-х скликань

All articles

       Для початку треба виконувати той закон, який є. Закон, який є на сьогоднішній день передбачає, що особа, яка свідомо прийняла громадянство іншої держави, цим декларує, що вона відмовилась від українського громадянства. Тому доки цей закон діє - його треба виконувати у цій формі. І хоча б чиновників, депутатів чи тих, хто має доступ до державної таємниці, які мають подвійне громадянство, треба українського громадянства позбавляти. Закон має виконуватися за будь-яких обставин.

       А якщо ми говоримо про те, як має все бути далі, то моя позиція наступна. Я вважаю, що конституційну норму, що Україна допускає в себе тільки одне громадянство можна була б теоретично трактувати як невизнання другого громадянства і необхідність кримінальної відповідальності для людей, які приховують факт подвійного громадянства.

       Але після того, як почалась війна з Росією найбільшою проблемою подвійного громадянства – стало російське громадянство. У Криму воно відіграло ключову роль під час анексії.

       Думаю, потрібно визнати, що подвійне громадянство може набуватися до тих країн, з якими Україна має спеціальну угоду про визнання факту подвійного громадянства. Це має вирішувала українська влада. Наприклад, Верховна Рада вирішила, що з Польщею, Ізраїлем та Америкою ми можемо мати подвійне громадянство, а з Росією – ні. Отже, підписуємо відповідні угоди. І закон, який легалізує подвійне громадянство може бути лише до тих країн, які передбачені міжнародними умовами.

      Я впевнений, що за таких умов, можна визнати наступні рамки:

  • будь-хто має право на подвійне громадянство. Але важливою умовою є те, що Україна не визнає тих прав, які за особою здобуваються внаслідок множинного громадянство. Тобто нас не хвилює, які права він набуває в іншій країні.
  • офіційно декларується факт множинного громадянства.
  • за недекларування застосовується кримінальне покарання.
  • вводяться певні обмеження щодо займання посад, можливо щодо служби в армії, займання офіцерських посад,  заборона на доступ до державної таємниці, заборона на службу в органах самоврядування, заборона роботи на Держслужбу.

     Лише за таких обмежень подвійне громадянство в Україні могло би бути.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи перевищив повноваження спецназ під час затримання активістів С14? Олександр Васильєв Fri, 02/15/2019 - 13:35
Чи потрібно ввести покарання для технічних кандидатів на виборах? Олександр Васильєв Fri, 02/01/2019 - 16:17
Ракицький у російському Зеніті. А як же патріотизм!? Олександр Васильєв Fri, 02/01/2019 - 16:14
Суди. Це вони винні у затягуванні справ Революції Гідності Олександр Васильєв Fri, 01/25/2019 - 14:05
Чому досі не довели вину бійців Беркуту по справах Майдану Олександр Васильєв Fri, 01/25/2019 - 13:44
X