Соратникам Януковича не місце на українському телебаченні!

Автор: 
Народний депутат України 4-х скликань

Свобода слова – це дуже цікавий формат, яким можна вдало маніпулювати.  Якщо американським журналістам взяти інтерв’ю Осама бен Ладена, в якому він розповідатиме, яка погана Америка, яке завдання всього світу знищити американський реалізм. І цей матеріал подати не у вигляді уривків з вказівками, що це є приклад бандитизму, тероризму і тому подібне. А дати у нормальному вигляді, ще й додати доброго, толерантного журналіста, який буде ставити зручні питання, не буде перебивати, входити з ним в конфлікт і протестувати, а дає йому можливість зробити проповідь своїх ідей.

Я навів крайній приклад -  США, які ми вважаємо взірцем демократії. Тому відповідь однозначна. Звичайно ні! В даному випадку це не є свобода слова, це є участь у пропаганді антидемократичного, антилюдського типажів з їх збоченими, озлобленими ідеями. 

Тепер стосовно Портнова. Чи можуть українські ЗМІ якимось чином взяти інтерв’ю з Портновим і використати матеріал, який він подає? Звичайно, що мають.

І більше того, я думаю це вищий рівень журналістської майстерності зуміти витягнути з людини, яка є фактично ворогом нової сучасної України, яка є архітектором політичного свавілля, витягнути матеріал і зуміти його використати: протиставити щось, представити належним чином. Це логічно. В ЗІКу ми маємо ситуацію, яку я описав вище про США і бен Ладена. Ми маємо варіант коли це не йде представлення від позиції української держави, від позиції добра. А йде можливість надання трибуни для людини, яка зробила реальні злочини проти української держави.

В першу чергу, люди з оточення Януковича були готові на будь-який варіант поступу, адже знали, що всім буде не солодко після цього. І єдиний Портнов був дуже жорсткий: «Майдан розігнати, задушити, розчавити!» Але саме створення антигуманної суддівської системи, яка відбувалася при Портнові, на мій погляд, є підставою, щоб з нього брати якісь матеріали для аналітики, але не надавати йому трибуну. Те що зробив телеканал ЗІК, це не називається інформація, це називається пропаганда! 

Вони створили площадку, щоб Портнов зміг провести пропагандиську акцію на українському телеканалі. Не на телеканалі «NewsOne», який певне середовище українців просто не дивиться, тому що він має певний образ, певний ватний бекграунд, а на телеканалі, який донедавна, до приходу туди Наталії Влащенко, демонстрував певні ознаки демократичності. Він навіть походить з міста Львова.

Під час Майдану він був одним з перших, хто висвітлював в прямому ефірі події з майдану. Саме тому за ним закріплений демократичний бекграунд. А Портнов дуже вмілий маніпулятор, і він отримує трибуну, щоб в позитивному, тепличному контексті створити пропаганду саме на це середовище. 

Портнов, знаючи ці способи, грається в гру, в яку вже зіграли перед тим деякі інші персонажі, такі як Тимошенко, з розповідями, що  при Януковичі було краще, а може вернути Януковича, а може треба пошукати способи позбутися тих, хто зараз не може помиритися с Росією, а може будуть краще  люди із старої влади.

Це є пропаганда. Пропаганда реваншу тих сил, які були усунуті з України внаслідок революції. В Україні заборонено обмежувати право на свободу слово, але в Україні немає закону, яким передбачається свобода антидержавної пропаганди. А це була пропаганда, і телеканал абсолютно свідомо людині, яка винувата у всіх ватних гріхах, надав можливість провести пропагандистку акцію, а це вже не є інформація. 

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Чи має Україна нести відповідальність за ситуацію та людей в т.зв. ЛДНР?

Варіанти