Чи має Україна пробачити жителів Донбасу за співпрацю з т.зв. ЛДНР?

Автор: 
Директор Центру політичних досліджень "Пента"

     Щодо ідеї  закону «Про прощення». Навряд чи це є ініціативою самого Леоніда Кравчука.  Скоріше інші люди хотіли скористатися авторитетом першого Президента України. 

     У цій ініціативі не все так просто. Не йдеться про прощення як таке. Взагалі прощення не є правовою категорією. Йдеться про те, щоб не карати всіх людей, які живуть на цій території. Ось з цим я абсолютно згоден. Потрібно карати тільки тих людей, у разі реінтеграції наразі окупованих територій Донбасу і Криму, які скоїли  тяжкі злочини. А тих людей, які, наприклад, працювали в сепаратистських установах, навіть обіймали певні керівні посади, не кажучи вже про простих  вчителів, лікарів, які платили податки сепаратистам – на мій погляд, карати не треба.

Чому я проти того, щоб карати велику кількість людей, які знаходяться на окупованих територіях? 

     Якщо ми будемо карати більшість людей, які змушені були взаємодіяти і брати участь у відповідних сепаративних структурах, тоді треба розуміти, що більша частина населення на окупованих територіях, не захоче повертатися в склад України. А нам треба боротися не тільки за території, але й за людей!

     Саме тому я проти законопроекту « Про колаборацію». Я принциповий противник покарання за колаборацію. Більшість людей змушені були, щоб просто існувати, співпрацювати з сепаратистськими структурами. Я думаю, що треба проявляти гнучкість і карати тільки тих, хто скоїв тяжкі злочини проти України та українських громадян.  

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації. 

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Якщо вам запропонують продати свій голос на виборах, чи погодитесь ви?

Варіанти