Які основні фактори росту злочинності в Україні?

Автор: 
Юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук

 

Я мушу це сказати, бо непрофесійність вже роз'їла нашу країну, і перетворила біле на чорне.

Міністр МВС та перший заступник начальника Нацполіції в публічних виступах і текстах стверджують, що причиною зростання злочинності в Україні є вимушені переселенці.

ЦЕ НЕ ТАК.

Два ключових фактори росту злочинності в Україні - це політична та економічна кризи. Тобто - війна, бідність, ослаблення владних інститутів. Саме ці причини призвели до напливу в Україну криміналітету з різних країн СНД.

Тепер цей криміналітет почав війну з нашим вітчизняним за сфери впливу. Також, через війну, в країні неконтрольовано курсує велика кількість зброї. Бідність теж виганяє людей на вулиці грабувати.

Одним з наслідків війни є вимушене переселення українців зі Сходу. Але не треба змішувати грішне з праведним. Безпосередньо цей факт не впливає на ріст злочинності.

Разом з тим, від війни тікали не лише добропорядні громадяни, а й злодюги, які промишляли колись у мирному Донбасі. От перселення злодіїв справді погіршило криміногенну обстановку. Але ж ЗЛОДІЇЇВ, а не всіх переселенців. Ви відчуваєте різницю?

Не ключовим, але важливим фактором росту злочинності - є реформа МВС. Реформа сама по собі є позитивним і потрібним явищем, але в момент її реалізації відбувається ослаблення відомства.

Оновлена поліція просто не справляється з хвилею вуличної злочинності. Крім того, частина (не всі) звільнених з лав поліції осіб поповнили склад організованих злочинних угрупувань.

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Чи заслуговують на кримінальне покарання ті громадяни, які допомагали в проведенні російських виборів в Криму?

Варіанти