Злочинність зростає. Переселенці - не винні.

Автор: 
Директор Харківської правозахисної групи

Вчора в ДТ стаття "Війна на кримінальному фронті" Вадима Трояна, першого заступника голови Нацполіції. Останній її розділ - добрий опис змін, що сталися в міліції і вже в поліції за 2.5 роки.

Але загалом враження від статті псує некоректний аналіз причин зростання злочинності. Серед інших причин автор назвав "виклик, який прямо впливає на рівень злочинності — безпрецедентне зростання числа вимушених переселенців".

І в цій частині все невірно. І переселенців зараз зареєстровано вже не 1.8 млн.,як на початку 2016 року, а 1.4 млн. І незрозуміло, де взята загальна цифра незареєстрованих переселенців в країні - 800 тис. Я думаю, що вона не більше півмільйона.

Але головне - помилкове твердження про кореляцію кількості переселенців і кількості злочинів. На думку Трояна, зростання кількості крадіжок відбувається "в регіонах, де сконцентровано більшість біженців. Це в першу чергу місто Київ (зростання удвічі), Миколаївська (+60%), Одеська (+61%) та Харківська (+62%) області.". Проте в Києві зареєстрована 41 тис. переселенців (в області - 95 тис.), в Харкіській області - приблизно 180 тис., в Одеській - 35.7 тис., в Миколаївській області - 8.3 тис.

І де ж та "більшість переселенців"? :) А зростання крадіжок в цих областях однакове! Ці дані свідчать, що, навпаки, кількість переселенців в місцевості на кількість крадіжок в ній НЕ ВПЛИВАЄ.Зауважимо, що найбільша кількість переселенців - в Донецькій (приблизно 500 тис.) та Луганській (приблизно 200 тис.) областях, але про них в цьому контексті взагалі не йдеться.

На мою думку, ця помилка є проявом загального дискрикмінаційного ставлення до переселенців, і такі прояви можна побачити та почути доволі часто. Проте стверджувати про зв'язок зростання злочинності з кількістю переселенців чи то про відсутність такого зв'язку можна, тільки провівши відповідні ретельні дослідження.

Цієї ж помилки, як на мене, припустився міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який взагалі намагається завжди допомагати внутрішнім переселенцям і пітримує державні рішення, які спрямовані на поліпшення їхнього стану. Він назвав цю причину - збільшення кількості переселенців – як одну з п'яти причин зростання злочинності.

Зараз МВС планує вести "Білу книгу" і раз на три місяці публікувати дані про злочинність в різних регіонах разом з соціально-економічними параметрами цих регіонів. Тоді, сподіваюсь, можна буде говорити про причини обгрунтовано.


Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
17.05.2018
Яніна Соколовська
Головний редактор порталу «Известия в Україні»
10.05.2018
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
RSS-матеріал

Опитування

Як ви вважаєте, чи потрібна поліція на футбольних стадіонах України?

Варіанти