Щодо заяви в СБУ про ”обмін” 1-го українського заручника на 3-х сепаратистів

Автор: 
Екс-керівник Головного слідчого управління СБУ

"По словам "уполномоченного по правам человека в ДНР" Дарьи Морозовой, боевики готовы провести обмен пленными в формате, прописанном в Минских соглашениях, то есть "всех на всех".

Так в "ДНР" ответили на предложение главы СБУ Грицака за одного украинского заложника отдавать троих..." - повідомляють ЗМІ.

1. Ще раз нагадую Дарині, що полонених ні в однієї зі сторін немає. Терористи утримують заручників (злочин, передбачений ст. 147 КК України - до 15 років позбавлення волі), українська влада тримає під вартою підозрюваних (обвинувачених) у вчиненні злочинів на підставі подань слідчих, погоджених з прокурорами, та за рішеннями судів.

Думаю, зрозуміло усім, що називаючи процес "обмін полоненими" - керівники терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" та їх російські куратори намагаються уникнути відповідальності за вищевказаний злочин.

2. Нашим представникам потрібно чітко визначити формулу: "В обмін на звільнення заручників, утримуваних терористами, українська влада гарантує зміну запобіжних заходів з "тримання під вартою" на запобіжні заходи, не пов'язані з позбавленням чи обмеженям волі обвинуваченим (підозрюваним), які не вчинили убивств, терористичних актів, диверсій, розбоїв інший тяжких злочинів проти громадян і держави.

І хай український народ приймає рішення, чи згоден він на таку формулу.А то вже кілька років усі говорять про формат "усіх на усіх", але ніхто не може пояснити людям - що то є. Більш того, значна частина посадовців, політиків й експертів взагалі не розуміють, про що саме йде мова.

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації. 

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал