Про важливі юридичні нюанси медичної реформи

Автор: 
Юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук

Мушу дещо пояснити про юридичні нюанси медичної реформи. Бо бачу половина моєї стрічки її активно вимагає і не здогадується, які є перепони у виді відрижки комуністичного минулого.

В Конституції України є такі слова(ст 49): "Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена..."

Як розказують мені депутати, які свого часу за цю Конституцію голосували, на "безоплатній" медичній допомозі наполягали комуністи і відмолялись підтримати Конституцію без їхнього соціального популізму (в тексті Конституції є ще декілька їхніх квотових норм).

В цьому власне і проблема тепер. Можна проголосувати будь-яку реформу, але закон не може суперечити Конституції. Такий закон буде визнаний неконституційним з усіма наслідками. Тим більше, вже є роз"яснення КСУ саме щодо цієї норми про безоплатність медичної допомоги. 

І зверніть увагу, що відповідно до Конституції неможна скоротити мережу медичних закладів. Тобто нас вже давно не 52 мільйони, а мережа мед.закладів повинна залишатись станом на 1996 рік. Це теж гальмо реформи прямо в Конституції.Тому, алгоритм реформи простий - спочатку вносяться зміни до Конституції, а потім приймається закон, який запровадить реформу.


Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації. 

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
17.05.2018
Яніна Соколовська
Головний редактор порталу «Известия в Україні»
10.05.2018
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
RSS-матеріал

Опитування

Як ви вважаєте, чи потрібна поліція на футбольних стадіонах України?

Варіанти