В Одесі поліцейські викрали 120 тис. доларів з інкасаторської машини. ФОТО

В Одесі поліцейські викрали 120 тис. доларів з інкасаторської машини. ФОТО

Одеським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України було отримано інформацію про причетність окремих співробітників ГУНП в Одеській області до злочинних дій.

Оперативники ВБ встановили, що троє 29-річні правоохоронці – два старші слідчі та заступник начальника відділу слідчого управління одеської поліції, дізналися про групу осіб однієї з фірм, яка займається перевезенням грошових коштів в особливо великих розмірах на території Одеси. Не зрозуміло, що керувало здоровим глуздом поліцейських, але вони домовились про напад на інкасаторів і заволодіння грошей.

Злочинний план напарники розпочали з «липової» заяви вигаданої особи про скоєне шахрайство. Начебто у «заявника» виманили грошові кошти особи, які пересувалися на автомобілі «Субару» (автомобіль інкасаторів).

За цими сфальсифікованими відомостями слідчі поліції розпочали кримінальне провадження, до якого приєднали складений ними ж протокол допиту «потерпілого», де зазначалось, що його кривдники займаються ще й продажем вогнепальної зброї.

Сфабриковані матеріали один зі слідчих погодив з процесуальним керівником прокуратури Одеської області та отримав ухвалу на проведення обшуку автомобіля «зловмисників».

А далі змовники, як годиться за процедурою, залучивши бійців полку особливого призначення поліції Одеси, зупинили зазначену автівку на одній з вулиць, вклали на землю водія та пасажирів, і провели обшук. Поки спецпризначенці професійно виконували свою задачу - вартували «небезпечних озброєних злочинців», за їхніми спинами слідчі-аферисти поклали на заднє сидіння автомобіля сумку зі зброєю. Тож під час заходів під протокол було «виявлено і вилучено» магазин, споряджений патронами до автомата Калашникова у кількості 57 штук та пістолет «Зоракі» з 8 патронами. Про те, що змовники поцупили із «Субару» дві сумки з 120 тисячами доларів США і поклали їх до своєї машини, не зазначалося в жодному службовому папері.

Витратити викрадену іноземну валюту слідчі-розбійники не встигли. Оперативники Одеського управління внутрішньої безпеки НПУ спільно з працівниками Служби безпеки України та прокуратури області затримали викритих капітанів поліції та провели санкціоновані обшуки за місцем їхнього мешкання і у службових кабінетах змовників.

На теперішній час слідчим поліції колегами з прокуратури Одеської області оголошено підозру.

За матеріалами прес-служби Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Чи має Україна нести відповідальність за ситуацію та людей в т.зв. ЛДНР?

Варіанти