Миколаївським інспекторам ДАІ для затримання порушників спокою довелося використати зброю!

Миколаївським інспекторам ДАІ для затримання порушників спокою довелося використати зброю!

16.04.2010 близько 01.00 год. до наряду ДПС Жовтневої роти ДПС УДАІ УМВС, які на патрульному автомобілі несли службу по нагляду за дорожнім рухом на автодорозі «Дніпропетровськ-Миколаїв», звернувся водій автомобіля “Шевролет-Авео” та повідомив, що на автодорозі «Калинівка-Снігурівка-Березнігувате», біля повороту на с. Засілля Жовтневого району, ним було помічено автомобіль ВАЗ-2101, водій якого провокує аварійні ситуації та імовірно знаходиться у стані сп’яніння.

Старший наряду ДПС прийняв рішення перевірити отриману інформацію про що останній повідомив до чергової частини Управління ДАІ.

Близько 01.25 год. на автодорозі «Калинівка-Снігурівка-Березнігувате» біля повороту до с. Первомайське Жовтневого району, наряд ДПС помітив автомобіль ВАЗ-2101, бежевого кольору, який заїхав на територію АЗС розташованої поруч та заглушив двигун.

Водій автомобілю ВАЗ-2101 та два його пасажири, перебуваючи в збудженому стані з явними ознаками алкогольного сп'яніння, підійшли до патрульного автомобілю ДПС і після нецензурних висловлювань на адресу співробітників ДАІ з хуліганських спонукань почали наносити удари ногами та камінням по патрульному автомобілю, деформувавши при цьому задні ліві дверцята та розбивши ліве дзеркало заднього виду.

Нарядом ДПС для припинення протиправних дій до нападників було застосовано заходи фізичного впливу, що не дало належного ефекту. Між нарядом ДПС та нападниками зав’язалася бійка, в результаті якої обом співробітникам ДПС було пошкоджено формений одяг, а один з інспекторів ДПС отримав тілесні ушкодження у вигляді забоїв та гематоми м’яких тканин обличчя.

Враховуючи, що громадяни поводять себе неадекватно та агресивно, вчиняють напад на працівників міліції, що загрожує їх життю та здоров’ю, для припинення протиправних дій старшим наряду ДПС була оголена та приведена в готовність табельна вогнепальна зброя, попереджено нападників про можливість її використання. На це попередження водій та пасажири автомобілю ВАЗ-2101 не відреагували та намагалися здійснити дії по заволодінню зброєю. Враховуючи ситуацію, та той факт, що громадяни знаходились з явними ознаками сп’яніння та могли не в повній мірі зрозуміти його попередження про намір застосування зброї, ним було додатково здійснено один попереджувальний постріл вгору.

Після проведеного пострілу один з нападників з місця злочину зник, а двох останніх, водія автомобілю, 1979 р.н., мешканця Жовтневого району, с. Бармашово, та пасажира автомобілю, 1988 р.н., мешканця Жовтневого району, с. Засілля, було затримано.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів співробітниками ДПС Жовтневої роти ДПС УДАІ УМВС було затримано другого пасажира автомобіля, 1989 р.н., мешканця Жовтневого району, с. Первомайське.

Затриманих доставлено до Жовтневого райвідділу міліції для подальшого розгляду справи. Матеріали по даному факту були передані до прокуратури. Відносно водія та одного з пасажирів автомобілю ВАЗ-2101 порушено карну справу за ч. 2 ст. 345 КК України - умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 

За інформацією Державтоінспекції Миколаївської області.

 

 

 

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
17.05.2018
Яніна Соколовська
Головний редактор порталу «Известия в Україні»
10.05.2018
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
RSS-матеріал

Опитування