Черкаські міліціонери затримали «чорних реєлторів».

Черкаські міліціонери затримали «чорних реєлторів».

Працівники Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Черкаській області викрили організовану злочинну групу, з числа так званих "чорних реєлторів". Встановлено, що зловмисники займалися протиправним заволодінням нерухомості громадян Черкаської області. 

Як правило, жертв вибирали з числа малозахищених верств населення: одиноких самотніх людей, осіб, що зловживають спиртними напоями, хворих, інвалідів.
Вказана злочинна група діяла упродовж кількох років, її жертвами стало майже 20 осіб, які не по своїй волі "набули" статусу безпритульних. Зловмисники мали розгалужену агентурну сітку.

Зловмисники діяли зухвало і жорстоко, заходячи в помешкання громадян, наказували брати з собою документи і вивозили в заздалегідь підготовлені квартири чи будинки в глухих селах. Там людей споювали, били, намагаючись всілякими методами зламати їхню волю і примусити підписати певні папери, за якими потім привласнювали їхнє майно. Тих, хто був більш міцнішим, вивозили на берег Дніпра в хатину–барак і під охороною, лише за кусень хліба, примушували працювати, використовуючи як дешеву рабсилу. Більш відчайдушні тікали – один потерпілий чоловік, рятуючись, втік від своїх тюремників, спустившись по водостічній трубі, інший, скориставшись тим, що охорона втратила пильність, втік з хатини в глухому селі на дорогу, дістався попутками до Черкас і зразу ж звернувся до УБОЗу.

Наразі за кожним фактом проводиться ретельна перевірка, в ході якої буде надано юридичну кваліфікацію діянням кожного учасника вказаної злочинної зграї.

Один із прикладів заволодіння нерухомістю, що надійшов підтвердженням в матеріалах кримінальної справи свідчить про безпринципність та нахабство членів злочинної групи.

Так, ватажок групи з одним із співучасників дізналися, що в м.Черкаси проживає самотній чоловік похилого віку, який є власником приватного домоволодіння. Останньому злочинці запропонували спочатку житло в одному із селищ Чорнобаївського райну. Так як чолов'яга відмовився погодитися на дану, не досить привабливу пропозицію, злодії вирішили примусити його відмовитися від помешкання. Для цього вони запропонували йому спочатку, начебто роботу будівельника, а скориставшись нагодою, обманом вивезли його до квартири співучасника, незаконно позбавили його волі, де застосовуючи до нього засоби фізичного впливу примушували підписати генеральне доручення на розпорядження його помешканням. Від побоїв останній був вимушений підкоритися злодіям. Крім того, члени групи не цуралися шахрайським шляхом видурювати у літніх людей їх помешкання, користуючись похилим віком потерпілих та віковими вадами, входячи їм в довіру.

Наразі ватажка групи та активних членів заарештовано.

Враховуючи, що жертви шахраїв стали безпритульними та втратили надію на поновлення їх порушених прав, звертаємося до громадськості, що в разі володіння інформацією про діяльність вказаної групи телефонувати для оперативного реагування до УБОЗ ГУМВС України в Черкаській області за тел: 39-31-51, 45-73-19.

За інформацією ВЗГ ГУ МВС України у Черкаській області.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
17.05.2018
Яніна Соколовська
Головний редактор порталу «Известия в Україні»
10.05.2018
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
RSS-матеріал

Опитування

Як ви вважаєте, чи потрібна поліція на футбольних стадіонах України?

Варіанти