Радіоактивне сміття у Києві з'явилося завдяки лікарям.

Радіоактивне сміття у Києві з'явилося завдяки лікарям.

Радіоактивне сміття, яке виявили в Києві, було вивезено з території однієї зі столичних онкологічних лікарень. Про це "Сегодня" повідомив директор компанії "Альтфатер Київ" Ростислав Мартиняк.Як повідомлялося, у неділю, 5 грудня на сміттєспалювальному заводі "Енергія", що на вулиці Колекторній, 44, в сміттєвозі компанії "Альтфатер Київ" серед побутових відходів було виявлено радіоактивне сміття.

Мартиняк, проте, відмовився уточнити, з якої саме лікарні було вивезене сміття.

Головний онколог Міністерства охорони здоров'я України Ігор Щепотін підтвердив, що в онкології дійсно застосовуються радіоактивні речовини.

"Є такі методи лікування і дослідження. Але такі речовини перебувають під суворим обліком і їх використання жорстко контролюється. Тому мені складно уявити, як вони могли опинитися у смітті. Хоча все може бути", - зазначив Щепотін.

Один із співробітників столичного онкоцентру розповів журналістам, що мова йде, швидше за все, про радіоактивний йод. За його словами, лікарі не мають права самі його утилізувати, цим займаються на заводі "Радон". Тому йод, швидше за все, потрапив у побутові відходи помилково.

Як повідомляється, сміттєвоз з небезпечним вантажем був терміново переданий для утилізації спецкомбінату "Радон". 

ТСН

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал