На Донеччині накинули кайданки на підозрюваних у зухвалому нападі на ювелірний магазин

На Донеччині накинули кайданки на підозрюваних у зухвалому нападі на ювелірний магазин

Зухвале пограбування ювелірного магазину серед біла дня минулого тижня в м. Слов'янську підняло на ноги не лише оперативну службу, але й інші підрозділи місцевої міліції. Через дві доби напруженої роботи, в ніч з суботи на неділю, на зап'ястках нальотчика защипнулися кайданки.

- Якби продавці ювелірного салону відразу натиснули тривожну кнопку, а не після нападу, то зловмисник не зміг би втекти, оскільки за три хвилини група затримання ДСО була на місці, - розповідає начальник Слов'янського МВ ГУМВС України в Донецькій області Олександр Мельковський. - Як пізніше було встановлено за допомогою зовнішнього відеоспостереження, буквально в секундах розминулися міліцейська машина і автомобіль, на якому поїхав нальотчик. При встановленні обставин події з'ясувалося, що зловмисник протягом цього місяця кілька разів заходив в обраний ним ювелірний салон, придбавав деякі вироби, при цьому довірчо спілкувався з двома дівчатами-продавцями. Швидше за все, в ці візити молода людина і приглядала, як йому краще здійснити напад. В день нальоту він з'явився з предметом, схожим на револьвер, змусив продавців зайти в підсобку, закрив їх там, і згріб з вітрини в принесену сумку лотки із золотими виробами. Потерпілі оцінили збиток в 700 тис. гривень.

На руках у правоохоронців був детальний опис зловмисника, під час нападу той навіть не намагався заховати обличчя, а значить "працював" іногородній. При цьому передбачалося, що він або не мав кримінального досвіду, або дуже зухвалий.

Завдяки наявним відеозаписам як в салоні, так і зовні, вартові порядку, використовуючи технічні можливості, встановили автомобіль, на якому поїхав передбачуваний злочинець. В результаті проведених оперативно-розшукових заходів був встановлений і водій - таксист з м. Краматорська. При опитуванні той повідомив, що у вказаний день його наймав знайомий, якого він привіз в центр Слов'янська, а потім через час відвіз назад у Краматорськ.

Всього декілька годин залишалося бути на волі "удачливому" розбійникові. І в ніч з суботи на неділю підозрюваний, що прийшов додому до співмешканки в тому ж Краматорську, був затриманий. Речові докази - лотки із золотими виробами, а також 20 тис. гривень, виручені від здачі в ломбард частини з них, були вилучені за його місцем проживання. Вилучені вироби і з 4 ломбардів, послугами яких скористався зловмисник.

Сьогодні затриманий 32-річний підозрюваний активно співробітничає із слідством. Причиною скоєного приватний підприємець називає серйозні фінансові проблеми, які він хотів вирішити таким шляхом. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України " Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих або особливо великих розмірах", що тягне за собою позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

Ірина Гриновецька
ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал