Марафон написання листів - Ерен Кескін звинуватили у 100 справах за критику влади

Марафон написання листів - Ерен Кескін звинуватили у 100 справах за критику влади

Підтримай петицію на захист героїв! Зателефонуй на гарячу лінію 0-800-50-40-42 (безкоштовно), назви своє ім'я та місто - і твій підпис буде зараховано!

Юристка Ерен Кескін відмовляється зневірюватись у справедливості. У 2014 році її було визнано винною у «наклепі на турецьку державу», тому що вона критично висловилася про вбивство армією 12-річного хлопчика. Відтоді її неодноразово загрожував арешт через статті, опубліковані в газеті, редакторкою якої вона працювала. Уряд хоче запроторити її до в’язниці за те, що вона висловилася в підтримку справедливості. Але їм не вдасться змусити Ерен замовчати.

Ерен Кескін, юристка та колишня редакторка газети, протягом десятиліть відкрито критикувала турецьку державу. Промова, виголошена нею 11 років тому, розізлила владу. В ній вона звинуватила державу у «кривавій розправі над 12-річною дитиною» – Ууром Каймазом.

Для Ерен вбивство цього хлопчика армією в 2004 році стало однією з багатьох темних плям в історії Туреччини – історії, за яку, за її словами, влада має бути притягнута до відповідальності.

За це і за опубліковані статті в курдській газеті, редактором якої вона була, її неодноразово обвинувачували в наклепі на турецьку державу та на президента.

Ерен тягали по судах понад 100 разів через її відверту позицію щодо становища курдської меншини в Туреччині. У 1995 році вона провела 6 місяців у в’язниці лише за використання слова «Курдистан» у статті. Величезна кількість справ проти неї є відвертим тиском.

Єдиним злочином Ерен було те, що вона висловилася проти несправедливості. І в неї дуже мало часу. Зростаюча кількість судових позовів проти неї означає, що її зможуть ув’язнити будь-коли на надовго.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Чи має Україна нести відповідальність за ситуацію та людей в т.зв. ЛДНР?

Варіанти