Марафон написання листів - Д.Тетерісса ув’язнений за підняття прапора

Марафон написання листів - Д.Тетерісса ув’язнений за підняття прапора

Марафон написання листів - Д.Тетерісса ув’язнений за підняття прапора

Підтримай петицію на захист героїв! Зателефонуй на гарячу лінію 0-800-50-40-42 (безкоштовно), назви своє ім'я та місто - і твій підпис буде зараховано!

Джохан Тетерісса провів у в’язниці майже 10 років за те, що просто розмахував прапором. Вчитель початкових класів очолював групу людей, які організували акцію протесту у вигляді танцю, виконавши його перед президентом Індонезії та в кінці піднявши прапор, заборонений урядом.

Чоловіків затримала поліція, їх відшмагали батогом, побили та врешті кинули за ґрати. Йохана було засуджено до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Він – вчитель початкових класів і йому небайдужі права людини. Але зараз Джохан Тетерісса відбуває 15-річний термін у в’язниці за те, що підняв прапор, заборонений урядом.

У червні 2007 року Джохан очолив групу з 22 чоловіків, переважно вчителів та фермерів, які проводили мирну акцію протесту перед президентом Індонезії. Вони виконали традиційний воєнний танець перед тим, як розгорнути «веселковий» прапор, історичний символ незалежності народу провінції Малуку, що знаходиться на сході Індонезії.

Поліція одразу ж оточила та відвела Джохана та інших протестувальників, штурхаючи та б’ючи їх. Чоловіків відвезли у декілька поліцейських відділків, де на певному етапі їх змушували повзати на животах по гарячому асфальту, шмагали їх електричними кабелями та били по вухах прикладами гвинтівок, поки вони не починали стікати кров’ю. Тортури продовжувалися протягом офіційних допитів.

Після відверто несправедливого суду всі чоловіки були визнані винними в «організації заколоту». Джохана засудили до довічного ув’язнення, згодом скороченого до позбавлення волі на 15 років. Він досі знаходиться в тюрмі, за тисячі кілометрів від родини та друзів.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал