Марафон написання листів - Ільхам Тохті ув’язнений за боротьбу з дискримінацією

Марафон написання листів - Ільхам Тохті ув’язнений за боротьбу з дискримінацією

Марафон написання листів -  Ільхам Тохті ув’язнений за боротьбу з дискримінацією

Підтримай петицію на захист героїв! Зателефонуй на гарячу лінію 0-800-50-40-42 (безкоштовно), назви своє ім'я та місто - і твій підпис буде зараховано!

Шанований університетський професор Ільхам Тохті невтомно працював над тим, щоб налагодити відносини між етнічними спільнотами Китаю. Він завжди виступав проти насильства у своїх працях та лекціях і намагався заохочувати співпрацю та взаєморозуміння. Проте його пожиттєво посадили до в’язниці за ніби-то розпалювання етнічної ворожнечі.

Ільхам Тохті є шанованим професором, відомим своїми помірними поглядами на етнічні питання в Китаї. Однак у січні 2014 року поліція забрала його з власного дому у Пекіні.

Протягом п’яти місяців ні сім’ї, ні друзям не повідомляли, де він знаходився. Йому не давали їжі протягом 10 днів і тримали в кайданах на ногах протягом 20 днів поспіль. Згодом у вересні 2014 року його пожиттєво засудили за ніби-то розпалювання етнічної ненависті.

Ільхам є вихідцем з Уйгурської спільноти, переважно мусульманської етнічної групи, яка стикається із постійною дискримінацією у своєму рідному регіоні, Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Останніми роками там спостерігається як посилення напруги між етнічними групами, так і зростання жорстоких нападів.

Ільхам твердо виступав проти насильства і невтомно працював над тим, щоби налагодити відносини та заохотити співпрацю між спільнотами. У своїх працях та лекціях він також висвітлював дії уряду, які дискримінували уйгурців в багатьох аспектах їхнього життя.

Та зараз йому загрожує довічне ув’язнення. Його жорстоко покарали за мирний виступ проти політики китайського уряду щодо етнічних меншин.

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал