На Запоріжжі затримано злодіїв, які труїли та грабували людей

На Запоріжжі затримано злодіїв, які труїли та грабували людей

На Запоріжжі затримано злодіїв, які труїли та грабували людей

Запорізькою місцевою прокуратурою № 2 спільно з працівниками ГУ Національної поліції в області припинено діяльність злочинної групи мешканців Запоріжжя, які підозрюються у низці розбійних нападів, та умисному вбивстві з корисливих мотивів.

За наслідками проведеного комплексу слідчих, негласних слідчих та розшукових дій викрито і задокументовано діяльність групи раніше неодноразово судимих осіб, які розробили та впровадили схему злочинного промислу. Діючи за нею вони, перебуваючи у нічний час поблизу розважальних закладів в центрі міста Запоріжжя, підшукували осіб, які мали заможний вигляд, були відвідувачами ресторанів, дискотек і кафе та знаходились у стані алкогольного сп’яніння.

Після цього жінка – учасник злочинної схеми, знайомилась з такими запізнілими відвідувачами та, начебто, виявляла зацікавленість таким знайомством, зближувалась з потерпілими, спонукаючи їх продовжити вживання алкогольних напоїв.

В подальшому, відволікаючи увагу нових знайомих, дівчина, підмішувала до замовленого алкоголю сильнодіючий лікарський препарат нейролептичної дії, немедичне вживання якого, поєднане з алкоголем, стрімко призводило до неможливості чинити будь-який опір та втрати потерпілими свідомості.

Подолавши таким чином спротив, жінка викликала на допомогу іншого співвиконавця – чоловіка, який постійно при цьому перебував неподалік, підтримуючи телефонний зв'язок, або візуальний контакт з жінкою та знаходився у постійній готовності надати будь-яку допомогу, подолати можливий фізичний опір та забезпечити успішне завершення злочинних дій. Після цього нападники заволодівали грошима, коштовностями і цінними речами потерпілих, залишаючи їх у безпорадному стані на вулиці за низьких температур, як правило, без свідомості (наслідок поєднаного вживання алкоголю та нейролептиків).

Таке небезпечне для життя та здоров’я насильство в одному з випадків призвело до цілком закономірного тяжкого наслідку - настання смерті 27-річного чоловіка від гострого отруєння азотовмісною лікарською речовиною.

Завдяки вжитим заходам правоохоронцями затримано 37-річну жінку та 32-річного чоловіка, які вже були раніше неодноразово судимі.

Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.187 КК України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб) та п.6 ч.2 ст.115 КК України (умисне вбивство, вчинене з корисливих мотивів).

Сьогодні судом підозрюваним обрано запобіжний захід тримання під вартою.

Досудове розслідування триває, перевіряється причетність затриманих до інших аналогічних корисливо-насильницьких кримінальних правопорушень, вчинених на території Запоріжжя та області.

Громадян, які постраждали від дій вказаних осіб, але не заверталися в правоохоронні органи, або не отримали належної реакції від працівників поліції, просимо звертатися до Запорізької місцевої прокуратури № 2 за телефоном 239-90-50.

За матеріалами прес-служби прокуратури Запорізької області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Якщо вам запропонують продати свій голос на виборах, чи погодитесь ви?

Варіанти