Поліція Донеччини вважає адвоката причетним до втечі підозрюваного

Поліція Донеччини вважає адвоката причетним до втечі підозрюваного

Поліція Донеччини вважає адвоката причетним до втечі підозрюваного
Нагадаємо, 18 травня мешканець села Калинове, який підозрюється у скоєнні майнового злочину, самовільно залишив залу Волноваського районного суду після обрання йому запобіжного заході у вигляді тримання під вартою та переховувався.
За дві доби він був повторно затриманий співробітниками поліції. У поліції є підстави вважати, що до інциденту причетний захисник підозрюваного, який вів себе з неповагою до потерпілих та суду і залякував слідчого.

З 15 травня слідчим відділом Волноваського відділу поліції проводиться досудове розслідування кримінального провадження за фактом крадіжки. Зловмисник викрав худобу у 76-річного чоловіка та його дружини, залишивши стареньких без єдиного засобу прокормитися в селі.

Поліцейські затримали викрадача, яким виявився мешканець цього ж села. У свої 19 років молодик неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності - за майнові злочини, зґвалтування та викрадення автотранспорту.

Враховуючи всі обставини, слідчим за погодженням з прокурором було спрямовано до суду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Під час судового засідання зловмисник залишив залу суду.

Поліцейським довелося знову провести комплекс оперативно-розшукових дій, в результаті якого 20 травня він був затриманий та зараз перебуває у слідчому ізоляторі Маріуполя.

Після затримання підозрюваний розповідав, що йому порадив залишити залу суду його адвокат. Інтереси затриманого в суді представляє захисник з Маріуполя.

Варто зазначити, що під час досудового розслідування адвокат неодноразово виявляв неповагу до слідчого, а також висловлював погрози на її адресу.

- Звертався на «ти», казав, що «в Росії, в Сибіру лісу вистачить і на тебе, щоб його рубати». Ображав потерпілих та при них погрожував мені звільненням та тюрмою, - розповідає Наталія Легенька, слідчий Волноваського ВП.

У залі суду захисник вів себе провокаційно та з відвертою неповагою, через що суддя змушений був зробити йому зауваження. Найважче прийшлося подружжю пенсіонерів, яким чоловік заявив, що «погано охороняли худобу, невелика втрата, ще одного бичка прокормите, а підзахисному він потрібніший».

Крім того, дії адвоката під час засідання дають підстави вважати, що він сприяв втечі зловмисника із зали суду. А коли підозрюваний був затриманий повторно - адвокат після спроби залякати слідчого звернувся до Волноваського райсуду, де заявив про її відвід та подав скаргу на дії поліцейського. Однак суд не задовольнив клопотання захисника.

- Я вважаю, що дії захисника неправомірні, та він порушує адвокатську етику. Вважаю за необхідне провести розслідування щодо поведінки зазначеної особи. Потерпіла сторона також звернулася до поліції із заявою, де просить притягти адвоката до відповідальності, - зазначила старший лейтенант поліції.

У зв’язку з цим слідчий звернулася зі скаргою на дії захисника до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області.

За матеріалами ВК ГУНП у Донецькій області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екперта

Сергій Томіленко
Голова Національної спілки журналістів України
23.06.2017
Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
19.06.2017
Анна Маляр
Юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук
14.06.2017
RSS-матеріал

Опитування

Як ви оцінюєте затримання головного редактора порталу СТРАНА.ua Ігоря Гужви?

Варіанти