Прокуратура довела провину акушера у смерті немовляти у Львові

Прокуратура довела провину акушера у смерті немовляти у Львові

Прокуратура довела провину акушера у смерті немовляти у Львові

Прокуратурою області здійснювалось процесуальне керівництво та підтримувалось державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно лікаря акушер-гінеколога акушерського відділення однієї з Львівських комунальних міських клінічних лікарень, який обвинувачувався у неналежному та недбалому виконанні службових обов’язків, що спричинило смерть новонародженої дитини.

Доведено, що під час допологової підготовки та пологів медик, відповідно до вимог клінічних протоколів, не здійснив ретельного обстеження стану плода та роділлі, із запізненням поставив діагноз, не прийняв вчасного рішення про зміну тактики ведення пологів та завершив їх шляхом накладання акушерських щипців.

Все це призвело до гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи у новонародженої дитини. Через 7 годин після народження, немовля було госпіталізоване у відділення реанімації новонароджених Міської дитячої клінічної лікарні, де перебувало місяць. Проте, попри всі зусилля медиків та комплекс реанімаційних заходів, дитина померла.

За результатами судового розгляду, 02.11.2017, Шевченківський районний суд м.Львова ухвалив обвинувальний вирок та визнав лікаря винним у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.140 КК України, призначивши покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 рік, з однорічним позбавленням права займатись лікарською діяльністю у комунальних та приватних медичних закладах.

Крім цього, позов потерпілої матері щодо відшкодування моральної шкоди суд задоволив у розмірі 300 тис грн, а позов батька – 50 тис грн.

Також, з комунальної 3-ї міської клінічної лікарні стягнуто на користь потерпілих 50 тис грн.

За матеріалами прес-служби прокуратури Львівської області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Денис Ципін
Адвокат, голова Центру Конфліктології і Права
22.11.2017
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
10.11.2017
Борис Захаров
Керівник адвокаційного центру УГСПЛ
09.11.2017
RSS-матеріал

Опитування

Чи потрібно легалізувати гральний бізнес в Україні?

Варіанти