Правоохоронці виявили порушення тендерів на 450 млн гривень

Правоохоронці виявили порушення тендерів на 450 млн гривень

Правоохоронці виявили порушення тендерів на 450 млн гривень

Конкурсні торги по виконанню робіт з модернізації мереж проводилися в енергетичній сфері.  Виявлені порушення в подальшому могли б призвести до негативних наслідків - збитки державі у великих розмірах.

Превентивні заходи в сфері державних закупівель, які проводять співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції, дозволяють виявити порушення на стадії проведення відкритих торгів та скасувати їх результати ще до того, як переможці отримають кошти на свої рахунки. Невідповідність чітко встановленим тендерним вимогам в майбутньому може призвести до привласнення державних коштів.

Так, було скасовано два результати конкурсних торгів на загальну суму понад 450 мільйонів гривень.

Працівники відділу протидії злочинам у паливно-енергетичному комплексі виявили порушення під час проведення конкурсних торгів. Переможці повинні були зробити технічне переоснащення електричних мереж. Очікувана вартість робіт по двом тендерам становила понад 423 мільйона гривень та 27.

Комерційні структури допустили ряд порушень, які в подальшому могли призвести до значних збитків. Зокрема, невідповідність вимогам тендерної документації.

В першому випадку товариство не надало підтверджуючих документів на постачання необхідного обладнання, а у іншого учасника торгів був відсутній повний пакет документів щодо наявності працівників відповідної кваліфікації для здійснення вказаних робіт.

Листи про виявленні порушення, які можуть призвести до негативних наслідків, працівники Департаменту надіслали замовнику-розпоряднику бюджетних коштів.

Комітетами з конкурсних торгів, враховуючи інформацію Департаменту захисту економіки Нацполіції, прийнято рішення про відміну результатів тендерних процедур та відхилення наданих пропозицій.

За матеріалами Департаменту захисту економіки Національної поліції України

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал