У Вінниці водія судитимуть за смертельну ДТП та втечу з місця, - прокуратура

У Вінниці водія судитимуть за смертельну ДТП та втечу з місця, - прокуратура

У Вінниці водія судитимуть за смертельну ДТП та втечу з місця, - прокуратура

Прокуратурою Вінницької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула людина та завідомого залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані.

Встановлено, що 17 листопада минулого року мешканець м. Вінниці, керуючи технічно-справним автомобілем «Ford Scorpio»,  рухаючись по вулиці  Київській у м. Вінниця, в момент об’єктивної появи в полі зору пішохода,  який перетинав проїзну частину дороги, не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу та, як наслідок, допустив наїзд на чоловіка, який від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці пригоди.

З метою уникнення кримінальної відповідальності за злочинне діяння водій, не зупиняючись, зник з місця пригоди. Однак, вжитими невідкладними слідчо-оперативними заходами автомобіль злочинця було виявлено захованим у дворах будинків нашого міста та відразу ж встановлено й затримано особу, яка ним керувала.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті, внаслідок якого злочинця чекає відповідальність не тільки за позбавлення життя людини внаслідок порушення правил дорожнього руху (ч. 2 ст. 286 КК України), а за завідоме залишення без допомоги особи, яка перебувала в небезпечному для життя стані і була позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану (ч. 1 ст. 135 КК України).

Ч. 2 ст. 286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого - від   3 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

 Ч. 1 ст. 135 КК України – завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан - обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.

За матеріалами прес-служби прокуратури Вінницької області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Олена Шевченко
Правозахисниця, голова ГО Інсайт
06.04.2018
Володимир Фесенко
Директор Центру політичних досліджень "Пента"
04.04.2018
Тетяна Попова
Медіаексперт, екс-заст. міністра інформполітики
21.03.2018
RSS-матеріал

Опитування

Якщо вам запропонують продати свій голос на виборах, чи погодитесь ви?

Варіанти