На Харківщині молодика засуджено за замахи на вбивства на тлі расизму

На Харківщині молодика засуджено за замахи на вбивства на тлі расизму

На Харківщині молодика засуджено за замахи на вбивства на тлі расизму
За інформацією процесуального керівника у кримінальному провадженні - прокурора місцевої прокуратури Владлена Слона, обвинуваченого засуджено до найвищої міри покарання - довічного позбавлення волі за серію замахів на вбивство з мотивів расової нетерпимості, вбивство та незаконне поводження з боєприпасами (ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 13, 14 ч. 2 ст. 115, п.п. 4, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).
 
Прокуратура довела у суді 4 замахи на вбивство, вчинені протягом квітня-травня 2012 року. Під час нападів постраждало 6 осіб.
 
За даними слідства, хлопець ще з 2010 року почав цікавитися ідеями нацизму, базовим постулатом якого є пропаганда расової та національної дискримінації і нетерпимості. Уже навесні 2012 року він вирішив втілити ідеї вчення в життя.
 
Молодик діяв по одній і тій же схемі. Біля станцій метро вистежував африканців або мешканців арабських країн, які, на його думку, не змогли б вчинити значного опору. Переслідував їх якийсь час, а потім в малолюдних місцях нападав ззаду з ножем. Всі постраждалі вижили у результаті своєчасно наданої медичної допомоги. 
 
Підсудний довів до завершення лише один напад. У районі залізничної зупинки "Північний пост" він наніс чисельні ножові поранення чоловіку, від яких той помер на місці. Причиною агресії стало  наполегливе бажання жертви пригостити засудженого спиртним.
 
Вже після затримання, під час обшуку вдома, у злочинця, окрім літератури та символіки, що пропагує нацизм,  були знайдені осколково-фугасний снаряд і димова шашка.
 
Під час досудового слідства молодий чоловік свою провину визнав, але під часу судового розгляду від своїх свідчень відмовився і запевнив, що давав їх під тиском. Однак ці висловлювання не знайшли свого об’єктивного підтвердження. На судових засіданнях поводився зухвало та неадекватно, ображав учасників процесу. За клопотанням прокуратури суд призначив зловмиснику судово-психіатричну експертизу, за результатами якої чоловіка визнано осудним. 
 
У листопаді 2013 року Дзержинський районний суд м.Харкова визнав його винним за серію замахів на вбивство та зберігання боєприпасів і призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Прокуратура не погодилась з м’яким покаранням та оскаржила вирок. Понад 4 роки тривали судові тяганини. Справа пройшла апеляційну, касаційну та знову апеляційну судові інстанції. І врешті-решт знову повернулася до районного суду.  
 
Наразі вирок не набрав законної сили, оскільки триває час на апеляційне оскарження.
За матеріалами прес-служби прокуратури Харківської області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал