Викрито факти масштабної корупції та наркобізнесу у міграційній службі України

Викрито факти масштабної корупції та наркобізнесу у міграційній службі України

Викрито факти масштабної корупції та наркобізнесу у міграційній службі України

КЕРІВНИЦТВУ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ СТАЛО ВІДОМО ПРО ФАКТИ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОКРЕМИХ ЧИНОВНИКІВ ДМС. ПІСЛЯ ДЕТАЛЬНОЇ ПЕРЕВІРКИ, ПРОВЕДЕНОЇ ПРАЦІВНИКАМИ ДЕПАРТАМЕНТУ ВНУТРІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ НПУ, ІНФОРМАЦІЯ ЗНАЙШЛА СВОЄ ПІДТВЕРДЖЕННЯ. ВИКРИТІ СЛУЖБОВЦІ У ЗМОВІ З ПРИВАТНИМИ ФІРМАМИ СТВОРИЛИ КОРУПЦІЙНУ МЕРЕЖУ, ПОВ’ЯЗАНУ З ВИДАЧЕЮ БІОМЕТРИЧНИХ ПАСПОРТІВ. КРІМ ТОГО, ОКРЕМІ СПІВРОБІТНИКИ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ ВИЯВИЛИСЯ ПРИЧЕТНИМИ ДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗБУТУ ВАЖКИХ НАРКОТИКІВ.

Ажіотаж навколо питання щодо отримання біометричних паспортів набув в Україні неабияких розмірів. Найбільш актуальною ця тема стала з моменту введення безвізового режиму з ЄС, що суттєво полегшило українцям отримати можливість перетнути кордон.

Однак, запровадженням в обіг інноваційного документа скористалися не лише добропорядні громадяни України, а й бажаючі добряче нажитися за рахунок держави. Зокрема – окремі співробітники Державної міграційної служби України, на яку безпосередньо покладено функції видачі біометричних паспортів.

Користуючись владними повноваженнями, посадові особи певних структурних підрозділів ДМС налагодили з керівниками приватних установ корупційні схеми з відмивання грошей.

Суть злочину полягала в наступному: за законодавством, щоб отримати вищезазначений паспорт громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію у розмірі 557,32 гривень або 800,32 гривень, в залежності від бажаного терміну отримання. Викриті посадовці ДМС, домовившись попередньо з «партнером» - суб’єктом господарювання - надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак за значно завищеною вартістю.

Таким чином, службовці не тільки «озолотилися» завдяки спланованим спекуляціям, а я й штучно створили неабиякі черги для бажаючих отримати біометричний паспорт у підрозділах міграційної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень, а міжнародна спільнота оцінила Україну непідготовленою до безперешкодного пересування країнами Європи.

Факти зловживань чиновниками міграційної служби не залишилися непоміченими керівництвом МВС України. За дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Департаментом внутрішньої безпеки НПУ було проведено низку оперативних заходів щодо викриття корумпованих службовців.

За матеріалами ДВБ НПУ у липні 2017 року Головним слідчим управлінням НПУ, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, розпочато кримінальне провадження за фактами одержання неправомірної вигоди та незаконного збагачення працівниками ДМС України.

Оперативниками внутрішньої безпеки було встановлено причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС у місті Києві та Черкаській області, де змовники організували наймасштабнішу «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності, які надавали можливість платоспроможним клієнтам отримати позачергово необхідний документ у відділах міграційної служби.

За час нелегальної «співпраці» з бізнесменами викриті посадовці неабияк примножили свої статки. Так, начальник одного з відділів ДМС у місті Києві, працюючи на займаній посаді менше року, дозволив собі придбати автомобіль преміум-класу.

Варто зазначити, що цього ж посадовця та його спільника – посередника з клієнтами – оперативники внутрішньої безпеки НПУ викрили у зберіганні та збуті (в тому числі серед працівників ДМС) кокаїну та інших «елітних» наркотичних засобів.

Зібравши достатньо доказової бази щодо протиправних дій фігурантів корупційної мережі, працівники Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління НПУ та Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах та за місцем мешкання посадовців ДМС, а також – за адресами розташування викритих підприємств. Під час заходів вилучено доказову документацію, чорнові записи та грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності. Вісім осіб затримано в порядку ст.208 КПК України.

На теперішній час тривають заходи щодо встановлення причетності інших працівників ДМС до корупційних схем та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

За матеріалами прес-служби Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал