Двох українців судитимуть за підготовку терористичного акту в Маріуполі

Двох українців судитимуть за підготовку терористичного акту в Маріуполі

Двох українців судитимуть за підготовку терористичного акту в Маріуполі

Завдяки якісному здійсненню процесуального керівництва прокуратурою Донецької області слідчими СБУ завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом готування до вчинення терористичного акту, незаконного поводження з бойовими припасами та вибуховими пристроями, незаконного виготовлення вибухових пристроїв.

Під час досудового розслідування установлено, що двоє мешканців м. Покровська Донецької області віком 26 та 34 роки отримали від представників так званого "Міністерства державної безпеки ДНР" завдання щодо підготовки теракту у Маріуполі. За це їм обіцяли заплатити 5 тисяч доларів США.

Обвинувачені приїхали до м. Маріуполя, де на орендованих квартирах ретельно готувалися до скоєння терористичного акту, зокрема, за вказівками представника так званого "Міністерства державної безпеки ДНР" власноруч виробили радіокерований саморобний вибуховий пристрій на основі двох протипіхотних мін осколочної направленої дії «МОН-50» із зарядом вибухової речовини по 700 гр в кожній, із дальністю польоту забійних осколків до 80 м, та кожна з яких має 485 вражаючих осколкових елементів.

Головною метою диверсантів було залякування людей та дестабілізація ситуації у Маріуполі і у зоні проведення АТО взагалі.

Завдяки злагодженій співпраці правоохоронців 9 жовтня 2017 року зловмисників затримано на місці скоєння злочину при спробі забрати та перенести в інше, заздалегідь обумовлене ними місце вищевказаний саморобний вибуховий пристрій, де використати його за призначенням, а саме здійснити терористичний акт шляхом вибуху на прилеглій до залізничного вокзалу м. Маріуполя території.

Обвинувальний акт прокуратурою затверджено та скеровано до суду. Наразі чоловіки перебувають під вартою, де і очікуватимуть на вирок. За скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263; ч. 2 ст. 263-1 КК України, обвинуваченим загрожує до 10 років позбавлення волі.

За матеріалами прес-служби прокуратури Донецької області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Євген Захаров
Директор Харківської правозахисної групи
21.02.2018
Анна Маляр
Юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук
14.02.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
04.02.2018
RSS-матеріал