До відповідальності притягнуто бойовика з «республіканської гвардії ДНР»

До відповідальності притягнуто бойовика з «республіканської гвардії ДНР»

До відповідальності притягнуто бойовика з «республіканської гвардії ДНР»

У 2015 році житель Новогродівки ніс службу на КПП у військовій частині, а потім на блокпості в окупованому Донецьку. Покинувши збройне формування через «нестерпну дисципліну» та п’янство терористів, тривалий час переховувався, однак був викритий СБУ спільно з оперативниками Селидівського відділення поліції.

Поліцейські документують протиправну діяльність 30-річного чоловіка, який брав участь у незаконних збройних формуваннях.

Колишній бойовик розповів, що вступив в НЗФ через обіцянку великої зарплатні та забезпечення усім необхідним.

На початку березня 2015 року він поїхав до Донецька, де його влаштували у «Перший батальйон Республіканської гвардії ДНР». Новобранцю дали позивний «Рижий», видали форму військового зразка, вогнепальну зброю та надали місце в казармі.

В даному підрозділі чоловік побув 2 тижні, ніс службу на КПП на території військової частини. Потім бойовика було переведено до іншої військової частини, де його поставили черговим на блокпост.

«Там я побув близько тижня, після чого остаточно вирішив покинути службу в ДНР. Дисципліна виявилася нестерпною: майже всі військові весь час були п’яні та поводили себе неадекватно. Я підійшов до командира з позивним «Ярема», віддав зброю і сказав, що хочу повернутися додому»,- розповідає колишній бойовик.

Але повернення сталося не одразу. Спочатку працівники служби безпеки «Республіканської Гвардії» відвезли «Рижого» до себе в розташування, де на 24 дня посадили в підвал, а вже потім відпустили.

Побоюючись відповідальності за службу в «ДНР», чоловік разом із своєю дружиною поїхав жити до РФ, де вони прожили майже рік, але не прижилися та повернулися в Україну.

Перебуваючи в Новогродівці, колишній бойовик вів прихований спосіб життя, пересувався в місті виключно в нічний час та намагався не потрапляти на очі правоохоронцям.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності). Підозрюваному загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

За матеріалами ВК ГУНП у Донецькій області

Поділіться:

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал