Skip to main content

ЗЛОЧИНИ

На Житомирщині повідомлено про підозру організаторам схеми призначення фіктивної інвалідності

Правоохоронці викрили трьох жителів м. Коростеня та лікаря обласної МСЕК у реалізації злочинної схеми: за допомогою ланцюжка знайомств та передачі коштів 38-річний чоловік отримав ІІІ групу інвалідності. Така «експертиза» обійшлася йому в 4 500 доларів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 38-річний житель Коростеня вирішив отримати соціальні пільги, оформивши фіктивну групу інвалідності. Жодних об’єктивних медичних показань для цього він не мав.

Для цього чоловік звернувся до 69-річного знайомого, який має широке коло зв’язків у закладах охорони здоров’я. Той пообіцяв допомогти за 4500 доларів: частину «винагороди» він залишив собі, а решту передавав знайомій 63-річній містянці. Жінка ж розробила подальшу схему, до якої залучила лікаря обласної МСЕК.

За задумом, «хворий» проходив обстеження в приватних та комунальних медичних закладах. Надалі він повинен був отримати формальну відмову районної медико-соціальної експертної комісії та оскаржити її в обласному центрі. Саме там працював лікар, який мав сприяти рішенню медичної комісії на користь «клієнта».

Отримавши очікувану відмову, на початку грудня 2024 року всі троє співучасників приїхали з Коростеня до Житомира. Тут їх вже очікував лікар, до кабінету якого вирушив «пацієнт», пересівши з авто в інвалідний візок. 63-річний медик вніс у акт огляду чоловіка завідомо недостовірні відомості про стан його здоров’я та засвідчив перед членами комісії наявність порушень, яких насправді не було. У результаті коростенцю було встановлено ІІІ групу інвалідності.

Усі незаконні дії учасників злочинної схеми задокументували співробітники УСБУ спільно з поліцейськими ГУНП Житомирщини.

Днями слідчі слідчого управління ГУНП в області повідомили всім фігурантам про підозри в учиненні кримінальних правопорушень. Крім того, слідчі ініціювали перевірку щодо встановлення інвалідності фігуранту, відтак днями це рішення було скасовано.

Трьом жителям Коростеня правоохоронці інкримінують ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, вчинені за попередньою змовою групою осіб) КК України. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.

Водночас лікар підозрюється в злочинах, передбачених ч. 1 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України. Йому загрожує до чотирьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами поліції Житомирської області 

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

Область:  Житомирська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Українські захисники продовжують рішуче відбивати спроби противника просунутися вглиб української території, завдаючи йому ефективного в...

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом, від початку доби відбулося 92 бойові зіткнення. ...

Контррозвідка Служби безпеки запобігла черговому теракту російських спецслужб у Києві. Затримано фігурантку, яка ввечері 23 липня намага...

У ніч на 24 липня (із 22.40 23 липня) противник атакував 107-ма засобами повітряного нападу: 4-ма крилатими ракетами Іскандер-К та 103-м...

Про це голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив у телеграм-каналі: Війська рф вдарили двома по району житлової забудови в Шевч...

X