Судитимуть ексначальника Держгеокадастру, який незаконно передав 43 га землі у приватну власність
Прокурори Хмельницької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Йому інкримінують зловживання службовим становищем та службове підроблення, вчинені за попередньою змовою групою осіб .
Слідством встановлено, що у квітні 2021 року до Головного управління Держгеокадастру надійшли заяви від 22 громадян про надання земельних ділянок у приватну власність. Насправді ці заяви були формальними. Обвинувачений знав, що вони подані в інтересах двох осіб, які таким способом намагалися безоплатно отримати державні землі.
Попри це, посадовець, діючи спільно з підлеглою – виконувачкою обов’язків начальника Управління землеустрою та охорони земель, організував протиправну схему вибуття земель сільськогосподарського призначення з державної власності.
Він підписав незаконні накази про надання дозволів на розроблення землевпорядної документації та подальшу передачу земель. Ці рішення ухвалювалися з грубим порушенням вимог Земельного кодексу України, оскільки на той момент органи Держгеокадастру вже втратили відповідні повноваження.
У результаті у приватну власність незаконно передали 22 земельні ділянки загальною площею 43 гектари, розташовані за межами населених пунктів Борисівської сільської ради Шепетівського району.
Для реалізації схеми службові документи готувалися та реєструвалися з ознаками підроблення. Надалі право власності на більшість земельних ділянок переоформили на двох фізичних осіб. У подальшому ці землі використовувалися, зокрема, для господарської діяльності, пов’язаної з користуванням надрами.
Внаслідок протиправних дій державі завдано збитків на суму понад 5,2 мільйона гривень, що є тяжкими наслідками відповідно до кримінального законодавства.
Матеріали щодо співучасниці виділено в окреме кримінальне провадження у зв’язку з її розшуком.
Нагадуємо, що в липні цього року посадовцю було повідомлено про підозру за фактами зловживання службовим становищем та службового підроблення.
Досудове розслідування проводили слідчі територіального управління ДБР у м. Хмельницькому.
За матеріалами Хмельницької обласної прокуратури
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.
Join "Magnolia-TV" on Facebook!