На Тернопільщині судитимуть донеччанина, який воював проти ЗСУ, - прокуратура
Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно уродженця Донецька. Його обвинувачують у державній зраді та колабораційній діяльності.
Слідством встановлено, що чоловік у серпні 2014 року добровільно вступив до незаконного військового формування «шахтерская дивизия днр» в Донецьку. Був призначений на посаду командира взводу. Воював проти ЗСУ під позивним «байкал» на Донеччині. Організовував роботу незаконно облаштованих блок-постів.
Обвинувачений брав участь в бойових діях на боці ворога в Міжнародному аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва у складі збройного формування «батальон восток».
З листопада 2014 року воював у складі «3-й батальон территориальной обороны» на посаді командира взводу, а згодом - командира роти. Зводив оборонні споруди для стримування наступу ЗСУ.
Після повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого 2022 року обвинувачений продовжив воювати проти України. Координував підготовку російських військових, формував штурмові загони та фактично брав участь в окупації українських територій.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі УСБУ в Тернопільській області.
За матеріалами Тернопільської обласної прокуратури
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.
Join "Magnolia-TV" on Facebook!