Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

У Києві підуть під суд троє посадовців, завдяки яким з майна боржника незаконно зняли арешт

Прокурорами Оболонської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього керівника Оболонського відділу державної виконавчої служби міста Києва, головного державного виконавця, а також колишнього керівника одного з районних відділів виконавчої служби.

Встановлено, що у листопаді 2023 року до начальника Оболонського відділу державної виконавчої служби міста Києва через знайомих звернувся колишній керівник іншого районного відділу виконавчої служби з проханням за 2500 доларів США допомогти зняти арешт з майна боржника. Чоловік заборгував майже 600 тис. гривень, які мав виплатити за рішенням суду. Виконавча служба арештувала дві його земельні ділянки, частину квартири та автомобіль.

Для зняття арешту з майна державний виконавець підробив від імені стягувачки заяву про те, що їй сплатили борг, вніс цю інформацію в електронну базу, що надалі стало підставою закрити виконавче провадження та скасувати арешт майна. Керівник завірив своїм підписом підроблену заяву про відсутність боргу, подану від імені жінки. 

Після зняття арешту з майна боржник його продав, чим унеможливив примусове стягнення боргу.

Дії керівника Оболонської районної виконавчої служби кваліфіковано як пособництво у зловживанні повноваженнями державного виконавця з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненні за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч .2 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2 КК України). Наразі він звільнений із займаної посади.

Дії головного державного виконавця, який знімав арешт з майна, кваліфіковано як зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненні за попередньою змовою групою осіб, підроблення офіційного документа, несанкціонована зміна інформації, яка обробляється в ЕОМ (ч .2 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 362 КК України).

Дії колишнього працівника виконавчої служби, який звернувся із незаконним проханням, кваліфіковано як підбурювання до зловживання своїми повноваженнями державного виконавця з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненні за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 27, ч .2 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Судом до трьох обвинувачених застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, із правом внесення застави.

Крім того, судом за клопотанням прокуратури накладено арешт на усе рухоме та нерухоме майно, яке належить фігурантам.

Також судом задоволено клопотання прокурора про відсторонення від посади головного державного виконавця.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом від початку доби відбулося 72 бойових зіткнення. Від обс...

Прокурорами Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 42-річного уродженця м. Бахмут Донецької област...

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні...

Прокурори Галицької окружної прокуратури міста Львова скерували до суду обвинувальний акт щодо 43-річного місцевого мешканця за фактами ...

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно голови однієї з сільських р...

X