Скеровано матеріали до КДКП щодо 348 прокурорів з інвалідністю, - Офіс Генерального прокурора

Питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і за 9 місяців було вирішено. Суспільство має повне право знати позицію Генерального прокурора.
Як зазначив Руслан Кравченко, – “Законодавець не передбачив для Генерального прокурора повноваження одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності. Звільнення прокурорів, за вказаних обставин, відбуваються на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП)”, - наголосив Генпрокурор.
Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Їх задоволено.
“Сьогодні я ухвалив рішення, в межах свої повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП. Окрім тих, які мають статус: інвалідів дитинства, особи, що зазнали невідновних втрат для здоров'я, мають онкологічні захворювання, є інвалідами війни. Таких в органах прокуратури 136 осіб”,- додав він.
Ще 348 прокурорів очікуватимуть рішення дисциплінарної комісії.
“Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено. Переконаний, що встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити «хрест» на авторитеті інших прокурорів з підтвердженим статусом інвалідності, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу. Відновлення довіри — це шлях, який має пройти кожен. Без винятків та маніпуляцій”, - наголосив Генеральний прокурор Руслан Кравченко.
За матеріалами Офісу Генерального прокурора України
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!