У Києві перед судом постануть троє організаторів злочинної схеми ухилення від мобілізації



Злочин задокументували слідчі Оболонського управління поліції спільно з працівниками Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.
Правоохоронці встановили, що до злочинної оборудки причетні троє місцевих мешканців — двоє організаторів та посередник. Під час спілкування з киянином, порушники пообіцяли останньому вплинути на лікарів ВЛК, які б не проставили відмітку про проходження призовником хірурга за станом здоров’я, тим самим відтермінувавши мобілізацію. За це чоловік мав сплатити 1600 доларів.
У подальшому, підозрювані пообіцяли військовозобов’язаному посприяти в отриманні ще однієї повістки на військово-лікарську комісію із відтермінуванням на півтора-два місяці, що надало б «клієнту» можливість підготувати документи про непридатність для проходження військової служби взагалі. Вартість такої «послуги» становила 1000 доларів.
Слідчі затримали трьох фігурантів у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомили їм про підозру.
Дії двох організаторів схеми кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України — одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Дії посередника кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України — пособництво в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Обвинуваченим загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За матеріалами поліції Києва
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!