Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

На Одещині злочинна група привласнила 20 млн грн на світлофорах, - прокуратура

Одеська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно шістьох учасників злочинної схеми з привласнення бюджетних коштів, які виділялись на підтримку транспортної інфраструктури під час війни.

Нагадаємо, на початку цього року правоохоронці викрили масштабну бюджетну оборудку на понад 20 мільйонів гривень.

Схему у 2024 році організував директор одного з підприємств, який фактично мав контроль над групою компаній. У якості пособників залучив посадовців КУ «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради, адвоката та інших спільників.

У змові ділки заволоділи понад 20,7 млн грн коштів територіальної громади.

За даними слідства, протиправну схему реалізовано під час закупівлі для Одеси приладів автономного та резервного живлення для світлофорів. Мова йшла про 100 блоків безперебійного живлення та майже 50 акумуляторів за завідомо завищеними цінами.

Це обладнання мало забезпечити безперебійну роботу світлофорних об’єктів при аварійних та планових відключень електроенергії під час блекаутів.

В умовах воєнного стану та регулярних атак на енергетику використання резервного живлення має критично важливе значення для безпеки дорожнього руху та стабільного функціонування міського транспорту.

Переможцями тендерів стали два підприємства із групи підконтрольних особам, причетним до скоєння злочину.

Наразі статус обвинувачених у справі мають шість представників злочинної групи: директор КУ «СМЕП» ОМР, власник групи компаній, два директори ТОВ, адвокат, а також співробітник підконтрольного підприємства. Щодо сьомого учасника – колишнього посадовця КУ розслідування триває.

Прокуратура інкримінує всім обвинуваченим заволодіння майном в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України).

За клопотанням прокуратури обвинуваченим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із заставами від понад 2 млн грн до більш ніж 3 млн грн кожному, які наразі внесено.

Також за клопотанням прокурорів судом відсторонено від займаної посади директора КУ «СМЕП».

За матеріалами Одеської обласної прокуратури 

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Одеська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку доби агресор 96 разів атакував позиції Сил оборони. Тривають артилерійські обстріли прикордонних районів. Сьогодні на ...

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Дніпровської окружної прокуратури міста Києва судом оголошено обвинувальний вирок 47...

За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди викрито завідувача та двох ...

За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури суд визнав винним у замаху на умисне вбивство на замовлення, ...

про це голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив у телеграм-каналі: Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали м. Харків і 16...

X