Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

СБУ та Нацполіція затримали агентів фсб, які готували теракт біля однієї з адмінбудівель у центрі Києва

Служба безпеки та Національна поліція запобігли резонансному теракту в Києві. За результатами дій на випередження затримано двох агентів фсб, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва.

Як з’ясувало розслідування, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу.

Активувати механізм вони планували дистанційно, перебуваючи в дорозі у напрямку білорусі, через яку хотіли втекти до рф.

Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.

Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді.

За матеріалами справи, підготовкою теракту займалися завербовані фсб мешканці Києва. Один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший – столичний маркетолог.

Обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужбістів через Телеграм-канали, де публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму.

У разі виконання ворожого завдання рашисти обіцяли «евакуювати» агентів на територію рф з подальшим працевлаштуванням до лав фсб.

Для здійснення теракту агенти отримали з рф інструкцію на виготовлення саморобного запального пристрою, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці.

За задумом ворога, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі.

Також навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для фсб. Щоб позбутися речових доказів, фігуранти спорядили її другим СВП, який планували підірвати після вибуху генератора.

Під час обшуків у затриманих вилучено смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону.

Встановлено, що перед виконанням цього теракту вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали фсб для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець «зливав» ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців.

Служба безпеки вжила заходи для убезпечення локацій Сил оборони, що цікавили ворога та перебували в зоні активності агентів.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту).

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

За матеріалами СБУ

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати важливі суспільно-громадські новини та ексклюзивні матеріали від «Магнолія-ТВ». Будьте в курсі подій, які формують країну.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

22 червня 2026 року близько 04:50 год окупанти атакували безпілотником будинок багатодітної родини в Зноб-Новгордській громаді Шосткинсь...

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду справу стосовно працівника служби судової охорони, який зберігав вдома та ...

Внаслідок ударів ворога на території Сумщини троє загиблих людей, в тому числі 1 дитина. Ще 9 людей, в тому числі 3 дітей, постраждали в...

Про це голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив у телеграм-каналі: Цієї ночі ворог цинічно масовано атакував ударними безпілотниками ...

Про це голова Харківсько ОВА Олег Синєгубов повідомив у телеграм-каналі: Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали м. Харків і 29 ...

X