Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Поліція не втручається у незаконне блокування доріг активістами, але і не сприяє - юрист. ВІДЕО

За  блокування автомагістралей передбачена кримінальна відповідальність. На цьому наголосив у коментарі «Магнолія-ТВ» адвокат Ростислав Кравець.

За словами юриста, звичайно люди мають право на мирні зібрання, про які мають повідомити органи державної влади, втім дозвіл на блокування автотрас ніхто ніколи не просить і не дає.

«Дуже часто активісти користуються такою можливістю, вони просто йдуть по пішохідному пішоходу. Сказати, що вони щось перекривають неможливо, вони просто рухаються, це не заборонено. Таким чином транспорт не може проїхати, тому що транспорт має давати  безпосередньо пішоходу», - розповів Кравець.

Поліція ж при цьому завжди на місці, стежить за громадським порядком, але не втручається.

«Єдине питання, що  на такі випадки поліція має реагувати, встановлювати пункти, регулювати рух пішоходів, щоб міг проїжджати транспорт. Ми бачимо, що поліція в такі справи не втручається і не сприяє. Якась йде політична гра міністра. Тому що якби хотів, то він би це відрегулював. Не хочеться втручатися, то вони таким чином підігрують тим, які перешкоджають руху транспорту», відзначив Ростислав Кравець.

Втім притягнути порушників, які блокують дороги,  до відповідальності непросто.

«На жаль, до цих пір не прийнято закон про мирні зібрання. Про  це  говорить неодноразово Європейський  суд з прав людини , коли стає питання про притягнення цих осіб до відповідальності, і вони в подальшому оскаржить це питання в ЄСПЛ. Він неодноразово визначає, що треба прийняти цей закон», - зазначив адвокат.

Нагадаємо, від початку в року в Україні не вщухають масові протести через підвищення тарифів на газ та світло. Аби достукатися до влади, найчастіше люди перекривають траси та стратегічні автомагістралі. Минулого року кількість протестів через блокування доріг збільшилося вдвічі у порівнянні із попереднім роком.

У ситуації розбиралися наші журналісти. Подробиці  дивіться у  випуску "ЧП-ДНЯ" у блоці новин о 19:00  на телеканалі «ЧП.INFO».

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

Дитяче щастя… це зростати в любові, в сімейному оточенні, мати друзів, веселитись з ними, ходити в школу і пізн...

X