Перейти до основного вмісту

Блоги

Як у Росії? В Україні хочуть ввести покарання за наклеп. ВІДЕО

Віталій Маргалик

Віталій Маргалик,
Журналіст «Магнолія-ТВ»

Усі статті автора

В Україні можуть ввести покарання за наклеп. Таким чином народні депутати хочуть боротися з брехнею в Інтернеті та ЗМІ. Відповідний законопроект вже зареєстрували у Верховній Раді.

Документ ще не ухвалили, але його вже засудили провідні українські правозахисники. Мовляв, цей закон стане інструментом для цензури та тиску на незалежні медіа, а будь-яке журналістське розслідування, наприклад, про корупцію може обернутися для авторів цього розслідування проблемами із законом. 

А як вважаєте ви, чи потрібно ввести покарання за наклеп? Це зменшить в Інтернеті та ЗМІ кількість насправді неправдивої інформації і відвертих фейків, або ж це ніщо інше, ніж цензура та наступ на свободу слова? 

Коментуйте... 

 

Чи потрібно ввести покарання за наклеп?

прокоментуйте цей запис

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси веб-сторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

Коментарі:

Гість

За наклеп треба карати. Але тільки, якщо доведено, що наклеп привів до тяжких наслідків.

Киянин

Дуже богато жургалістів і політиків не відрізняють свободу слова від свободи брехні. З цим треба якось боротися і карати їх!

Людмила

Потрібно нести відповідальність за брехливу інформацію ЗМІ, політикам та журналістам! Мати честь і гідність, відчуття патріотизму телеканалам 1+1 та ньюс ван!

Марина

У нас свобода слова почала ототожнюватися з повною безкарністю і безсоромністю.
Свобода слова і вседозволеність це різні речі.

Таїсія

Коли брехню виправдовують свободою слова і демократією, то виникає питання - що ж то за демократія, якщо тільки брехня має свободу. Сьогодні ЗМІ вносять хаос в голови громадян, розхитують суспільство, роблять його вразливим і слабким. Завдання ЗМІ - давати перевірену інформацію, солідаризувати суспільство заради майбутнього країни.

X