Перейти до основного вмісту

Блоги

В автобусі стався жорсткий конфлікт з учасниками АТО через російську мову. ВІДЕО

Кричуща ситуація! Водій рейсового автобусу з Луцька до Києва принципово і в грубій формі відмовився вимкнути російський серіал у салоні на прохання двох пасажирок цього рейсу – волонтерок АТО. Щоб вимкнути російське кіно в автобусі, ані водія, ані інших пасажирів не переконала навіть те, що дівчина-волонтерка саме поверталася з похорону свого коханого, який загинув на Донбасі.   
В результаті дівчатам довелося вийти з автобуса. Компанія перевізник відреагувала швидко. Вирішується питання про звільнення водія. 
Ця історія швидко набула неабиякого розголосу, а громадські активісти вкотре підняли питання заборони в Україні російської культурної продукції у публічних місцях і громадському транспорті. 

А як вважаєте ви, чи потрібно в Україні заборонити трансляцію російських серіалів та пісень в автобусах та й загалом публічних місцях? Або ж - це наступ на свободи та утиск за мовною ознакою? 

Коментуйте… 

Виталий Артамонов

Виталий Артамонов,
журналіст «Магнолія-ТВ»

Усі статті автора

прокоментуйте цей запис

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
CAPTCHA Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

Коментарі:

володимир

государство в котором уничтожаются конституционные права и обязанности граждан разных национальностей не является государством как таковым будь то украина либо какая другая территория я украинец и свободно с людьми общаюсь на пяти языках уважая выбор своего ближнего в данном видео молодые девушки являются подсознательными провокаторами

Русич (іменний…

В українців мова - "русьська", тобто давньоукраїнська, якою говорили роси, русичі Поросся (ареал басейну річки Росі.) Саме її й видозмінили "прилагаємиє к імєнним рускіє" - угро-фіно-ординська біомаса без роду-племені. Яка, щоб возвеличитись, замість літери О (солярний знак, що означає "сонячний" ) та почали вживати А - Аз, Раз, Один, Перший! Думали, що стануть від цього першими ("старшими братами"). Та скільки б ви замість мОлОко та не казали мАлАко, воно всеодно згіркне, і першим від цього не станеш. А українці сонцеликими як були (внуками Дажбожими, а не не рабами Божими), так вони ними і залишились ще з трипільського часу!!! Так що українська мова як була першою, їй і бути першою - державною! І хахлам-кацапам, що ратують за чужу мову, краще би ви вчили свою рідну мову, мову Русі-Неньки - одну з великих і одну з перших , нині живих в світі. Так що нам, іменним і іменитим русичам, є чим пишатись, на відміну від прикметникових "рускіх"! Слава Україні, Україні-Русі слава!

Николай 2

Аналогичную ситуацию я видел сам. В маршрутке водитель поставил записи укр.песен, хорошие, веселые. Тут поднимается какой-то пацан и забирает кассету с песнями, типа "пропаганда". Так вот, главное-ему никто не нанес побоев. Потому, что ехали украинцы. А в Крыму такие же как он вели себя вызывающе и нагло. Стремились создать конфликт и показать превосходство русских над всеми другими. В государстве пока беззаконие. А закон должен запретить унижать одну нацию в присутствии представителей других наций. Русский с русским, украинец с украинцем, еврей с евреем, представитель другой народности с представителем той же народности -- ругайтесь, спорьте, говорите, смейтесь друг над другом сколько угодно. А русскому захочется поругать украинца, или еврею захочется гадость сделать украинцу, так они должны написать заявление в органы власти с просьбой выдать им за это награду и денежную премию и присвоить почетное звание. А я слышу и не раз: украинцы -бандеровцы, фашисты и т.д., не должно быть. Аналогично и других касается. Украинцев обижают и унижают все кому не лень. А если поднять историю, то выясняется, что царя сбросили русские, гражданскую начали русские, что в Германии дорогу Гитлеру к власти дали евреи, и много евреев служило у фашистов. Русских тоже много служило у фашистов, еще больше чем остальных. Так что кому больше подходит "фашист" -неизвестно. А сейчас после коронавируса еще неизвестно какая ситуация будет, может опять будете друг друга убивать. Вместо того чтобы друг другу говорить - держитесь и живите, а то не с кем потом и поговорить будет.

сергій

треба дозволити перегляд російських каналів. вважаю, що після переглядів російських шоу, прибічників руського миру зменьшиться в рази. так обливати лайном Україну може тільки росія. у них не має іншої проблеми вилити лайно на Україну. Хай бачуть люди, який вона братський народ!

виктор

Потрібно вчитися розмовляти украінською вдома, і це повільна зворотна еволюція після 350 років русифікаціі.
А чвари на мовному грунті- дикість.

Наталя

Живеш в Україні, то які питання щодо мови? Українська, крапка. А ось уявіть: ситуація та ж сама, тільки в Німеччині (бо наших туди понаїхало!). Чи "руськомовні" (до речі я й сама народилась такою...) там не такі сміливі?! Ну тоді, чого б оце "видєлуватись"?!

юрій коцкий

АТОшна алкашня та нарколиги..хворы на голову -аби скандал..от зараз слухаю радіо Пятниця -пісні виключно на російській -це Рівне..а хай ті ачмошники це Авакову скажуть -так в зуби швидко отримують а кийків в дупу...

igor

Мова - це серце нації. Гине мова - гине нація.

Виталий

Да достали эти самоназванные активисты и тд: сами зачастую лопочут на суржике, вечно кого-то учат жить. Сказала бы что сериал-говно, и его переключили бы.
Еще и дружков на мордобой собрала целый табун. Вообще нет ни закона ,ни безопасности. Маразм.

Дмитро

Російська мова не повинна мати місце в офіційному спілкуванні на державному рівні, а серед людей треба з повагою відноситись до усих мов світу. В автобусі не показували виступ Кісильова, а йшов якийсь художній фільм на російській мові, то не бачу в цьому ні чого страшного. Як що ми будемо так бурхливо реагувати, то мабуть ні коли не знайдемо компроміс з людьми, які знаходяться зараз на непідконтрольних територіях. Автобус, це не місце мовних баталій.

Сергей

в рейсовом автобусе на встроенных планшетах можно выбирать мову - пусть бы выбрали себе английский, если им русский не подходит, кто их заставлял смотреть российские сериалы? или это было принуждение со стороны водителя - смотри сериал на русском - или входи)))

иван

Должно быть все очень , просто . В Германии -немецкий , в Турции -турецкий , в Украине -украинский , а вот в быту хоть на китайском . И ненадо врать ,что это запрещено !!

Татьяна

Я против запрета,а вот активистам надо запретить силой доказывать свою правоту

иван

А в расцие в автобусах играет украинская музыка ?

иван

а в расцине в автобусах играет украинская музыка ???

Виталий

Абсолютно поддерживаю. А то что ни новость- то какие-то уголовники кого-то бьют, единственное объяснение "Мыжпатриоты!"

Иван

Рубяты-парашата,значит в паРашаССтане на ватно-шовинистССком-это нормально и хаРашао,а в Украине на РОДНОМ -ета плохо?!!!

jktu

ты считаешь свой так сказать дебилоидный текст верхом
совершенства

Богдан

Іван висловився на БІС, в Україні рідна мова ЗАБОРОНЕНА!!!

иван

КОЛЯ , твой дед наверное служил в РОА - армия генерала Власова и вся россия - власовцы ! Не нравится Украина , можно уехать в Сибирь ( Сибирское ханство )

leonid

И война началась не потому , что узаконили государственный язык УКРАИНСКИЙ , а потому что пукин направил танки , оружие и наемников ( гуманитарная помощь) на войну с УКРАИНОЙ !!!

leonid

Давно надо запретить все фильмы , газеты , журнали из РФ !!! И срочно !

коля

Эту бандеровскую мразь нужно было не высаживать а переехать автобусом! Твари!

Вантала

Все пожелания возвращаются: добрые - добром, русские - тем, что заслужили. Вспомните о ваших словах, "коля", когда бумеранг настигнет вас, ваших родителей, детей, близких...

Вітюк Любов За…

Коля, а ти чия мразь, путлєровська ...

Nikolaj

На севере Тюменьской области украинцев проживает больше чем в самой Украине но нигде и никогда в общественном месте или транспорте вы не услышите что-то на украинском языке. А народ болтает каждый по своему. От и делайте вывод.

Виталий

Дык украинцы говорят на суржике, при переезде в Польшу говорят на польском, в России стесняются ,говорят на русском.Да и приезжие в Киев через пару лет лопочут на русском, и их ведь никто не заставляет))

Олександр

Що ми за люди, ніколи в нас не буде миру,не буде держави нас не буде, тому що дикуни. Жили у злиднях і будете так жити, бо немає культури і толерантості. Всіх з*їдять олегархи, депутати і влада через свою жадібнисть. А ВИ сперичайтесь, ДЕБІЛИ...

Сергей Чистов

Обовязково ЗАПРЕТИТЬ Российский продукт в транспорте !

Александр

а я русский а жIнка украинка и шо теперь!?

Станислав

Не имеешь права жить в Украине, потому что эти поцы так хотят. Радикальный национализм - суть маниакальное движение, которое рождает диктатуру и в последствии фашизм.

Надія

Навчіться не ображати людей!
Не сійте ворожнечу між націями!
В Україні - українською

ник

а ти журналист сходи ..на передок на рік під донецк..може потім не будеш задавати нам украінцям своі тупі висери...буднш співати на нашій мові а не на лапотном язіке. репоед вонючий.

ІІІ

Чуєш, ЧМО!!!
А чому більше половини Верховної Зради розмовляє на МОВІ ОКУПАНТІВ???

Анонім

Чуєш, ЧМО, НІК - виродок!!!
А чому більше половини Верховної Зради розмовляє на МОВІ ОКУПАНТІВ???

людмила

запрет росийской мови це помилка правителей Украіни, яка и привела до войни на територии Восточной частки Украіни яка вже николи не стане часткой Украіни ,Криму. Це було помилкой Бандери.Украінську мову никто николи не забороняв Всі сільски школи були украінововними. Мне 74 роки и я закінчила школу в селе 10 класов на украінськой мови як и все мои ровесники.Вопрос мови піднимають люди вороги Украіни. фильми , песни на росийськой мові висококачествені трэбо создавать украінськи фильми песни щоб вони були інтереснимі ,якісними артист СССР Соловьяненко. виконував украінськ песні і йому аплодував весь світ.

наталья

я згодна з Людмилою Мне 49 років Я дуже люблю и украінськи песни и російськи а також итальянськ ,французьки Мовне питання піднимають люди з дебильним складом ума. Дуже погано ,шо іх підримувало правительство Украіни Це було зроблено для "кіруй та властвуй" Це біда нас всіх....

Vasyl

Я теж закінчив "українську" школу, правда не в селі , а приміську під Києвом. Математіку, фізіку, біологію та ще щось вчили російською. Поступив до КПІ - там ВСІ предмети викладалися російською, коли зривався на українську - викладачі на сміх підіймали. Половину моїх одногрупників розподілили по всьому Союзу, а в організацію, куди я попав, приходили по розподілу 80% "молодих спеціалістів" з Росії. Русіфікація була в дії!

Людмила

Ви помиляетесь, бо російську мову ніхто не забороняв. А от українську мову завжди і скрізь. Я теж закінчила школу в радянські часи і добре памятаю , як цькували дітей, що приїджали з села і розмовляли українською мовою. Я
чула від батьків, що вчені написали звернення до Щербицького українською мовою і за це їх звинуватили в націоналізмі. Вважаю, що Україна повинна мати державну мову тільки українська. А це питання хвилює тільки ворогів України, що не можуть погодитись з незалежністю України.
Їх дуже хвилює питання історії держави, яку вони вкрали у України. Розуміють, що раша без України - це орда.

Олександр

Я гадаю, що тим нацикам, хто піариться щодо мовного питання в Україні, необхідно призупинити подачу російського газу і нехай ці в лапках патріоти-розумники займаються отопленням своїх квартир та приговленням їжі альтернативним видом палива, наприклад: сіно+солома, дрова, висушений гній, краще з-під великої рогатої худоби.

ник

лапоть я так думаю шо і сало і хліб ті падло жреш украінське..срал я на твій газ отсосіновік путінський...

Вітюк Любов За…

та плювати я хотіла на твій газ.. а от мова моє України , як і моєї матері мені потрібна.. Чомусь, як росіяни приїздять до будь-якої країни, то так стараються лепетати на тій мові, а українська, то наче червона тряпка для бика.. Ніхто вас не заставляє розмовляти російською, чи китайською, чи монгольською, але у нас держава україна і державна мова має бути тільки УКРАЇНСЬКА...

Панас

Що там коментувати. Половина військових зі зброєю в руках і тих же самих волонтерів на передовій дивляться російські серіали та насолоджується музикою і піснями російських співаків-виконців. Що це за піар-показуха, мені якась курка буде вказувати: що слухати, де вчитись, що їсти та кого з яких письменників читати або яких героїв обожнювати. Брєд сивої кобили.

ник

це з якого боку ти сепарь вонючий спиваеш тут..не був ти падло там..там расеяне из лонецка учат украінську мову..

микита

однозначно Українська,ми ж українці,а як що російська то нас буде визволяти путін і ще багато зрадників володіють добре Українською,а розмовляють російською,чого б це?

Сергій

Заборона завжди породжує протидію. Натомість необхідно запропонувати фільми, які зацікавлять, та пісні, які захоче слухати і той, хто ніц не розуміє українську. Океан Ельзи показав як то є - співати і збирати стадіони.

Виктор Иванович

Фундаментом державності є Економіка.Пустопорожні суперечки навкопо мовного питання відволікають від головної проблеми-руйнації промисловості та збільшення безробітних та жебраків.

X