Skip to main content

Авторська колонка

Війна йде в центрі Європи: ”особливий стан” треба вводити не лише в Україні, а й в ЄС

Володимир Пилипенко Представник України у Венеційській комісії у 2013-2017 р.

All articles

     Ще з ночі мені телефонують знайомі, друзі, питання у всіх одне – що в країні відбувається? І, знаєте, чіткої відповіді немає. Про те, що Азовське море може стати новим плацдармом для військової агресії Росії, я говорив ще раніше.

   Це той випадок, коли ти не хочеш, аби твоя аналітика втілювалась в життя. Але маємо очевидні факти – агресор атакував наші кораблі, наші хлопці поранені, їхня доля невідома. Це дуже серйозна ситуація, на яку треба реагувати. Зокрема, вирішальним тут є тиск Заходу. Поки що такого тиску, окрім заяв про «занепокоєння» не бачимо…

    Чи потрібно вводити воєнний стан? Я уже говорив, і повторюсь ще раз – його треба було запроваджувати 4,5 роки тому, коли анексували Крим, або коли збили Іл, після Ілловайська чи Дебальцева.

    Воєнний стан має запроваджуватись не тоді, коли це комусь вигідно, а тоді, коли для цього існують об‘єктивні передумови. На п’ятому році війни це питання в нашій свідомості перезріло.

    І ще мені цікаво, як введення воєнного стану допоможе нашим військовим морякам, які потрапили в полон? Ще одне риторичне питання, яких чимало.

   Через брак достовірної інформації для більшості все це сьогодні виглядає, як політичний інструментарій напередодні виборів, аніж адекватна реакція на російську агресію. І це те, що посилює паніку в країні та дестабілізує її.

   Крім того, чому ніхто не каже, що «особливий» стан треба запроваджувати в ЄС? Адже війна в центрі Європи - загроза для нацбезпеки всіх демократичних та суверенних держав.

   Цікаво, а транзит газу з країни агресора до ЄС буде? І чи ЄС готовий надати політичний притулок біженцям з країни, де оголошено воєнний стан? Бо вони точно будуть.

   Так що пані Меркель і всім «занепокоєним» варто уже сьогодні розуміти, що російська агресія – це не лише проблема України. Це реальна загроза для всіх. Одних телефонних розмов з Києвом тут замало.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ті, хто обурюється інтерв’ю Гордона з Гіркіним – неправі! Олександр Васильєв Wed, 05/20/2020 - 15:17
Сурогатне материнство: злочин чи право на батьківство? Олександр Васильєв Mon, 05/18/2020 - 12:02
Усик и Ломаченко - никчемные граждане! Олександр Васильєв Wed, 05/13/2020 - 20:35
Ось чому 9 травня – це ніяке не свято! Олександр Васильєв Sat, 05/09/2020 - 15:36
Чому Україна не має відмовлятися від свята Дня Перемоги? Олександр Васильєв Sat, 05/09/2020 - 14:43
X