Трьох жителів Одещини викрито у знищенні вогнем земель сільськогосподарського призначення, - поліція
Про одну пожежу, що сталася на земельній ділянці у садовому товаристві неподалік міста Татарбунари Білгород-Дністровського району, правоохоронцям повідомив випадковий очевидець.
Вогнеборці ліквідували пожежу, що призвела до знищення сухих дикоростучих трав, рослинності, її залишків на площі понад 1,3 гектари. Поліцейські ж встановили, що її спровокував найманий власниками земельного наділу працівник. Чоловік демонтував вагончик, а під час відпочинку кинув у суху траву недопалок. Будь-які спроби самостійно загасити полум’я, яке через сильний вітер миттєво спалахнуло, були марними, воно швидко розповсюджувалася і стало неконтрольованим.
Ще дві пожежі на полях у Тарутинській та Бородінській громадах Болградського району виявили під час патрулювання групи реагування патрульної поліції. Викликані працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій загасили вогонь, не давши йому поширитись на сусідні поля. На одній ділянці полум’я встигло пошкодити природний стан ґрунтового покриву та мікроорганізми на площі 2000 квадратних метрів, а на другій – 200 квадратних метрів.
Поліцейські встановили, що земельні ділянки навмисно були підпалені. Одне поле у такий спосіб власник «прибирав» від залишків стерні та пшениці, економлячи свій час та витрати на техніку. Друге поле «прибирав» найманий власником працівник. За домовленістю він повинен був вивезти залишки від врожаю льонових рослин, але схитрив і спалив їх.
Зібравши достатньо доказів, слідчі повідомили усім трьом фігурантам про підозру у знищенні сухих дикоростучих трав, рослинності, її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем. Цей злочин кваліфікується за частиною 1 статті 245 Кримінального кодексу України. За скоєне правопорушникам загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Слідство відносно одного чоловіка поліцейські вже завершили і обвинувальний акт скерували до суду. Слідчі дії щодо інших двох громадян ще тривають. Досудове розслідування проваджень здійснюється під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської та Болградської окружних прокуратур.
Нагадаємо: за самовільне випалювання рослинності або її залишків, у тому числі вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачений штраф на громадян до 12240 гривень, на посадових осіб – до 30600 гривень. А згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу передбачено покарання, як вже згадувалося вище, до п'яти років позбавлення волі. Якщо ж такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – покарання до десяти років позбавленням волі.
За матеріалами поліції Одеської області
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!