Skip to main content

Авторська колонка

В Україні існує пропаганда гомофобії, а не гомосексуалізму

Олена Шевченко Правозахисниця, голова ГО Інсайт

All articles

Тоді вже можна говорити, скоріше, про пропаганду гетеросексуальності, адже ми усюди бачимо лише гетеросексуальний варіант життя, а гомосексуальність подається як "відхилення від норми" в кращому випадку.

Чому ж в Україні присутня пропаганда гомофобії та трансфобії? Тому що та ситуація з агресивними діями, так званих "поборників традиційних цінностей" відповідає усім критеріям визначення пропаганди у її найгіршому значенні:

1. Викривлення інформації та створення правдоподібної, але фальшивої картини світу з підміною понять.Наприклад: " Мета гомосексуальних людей - "вирізати" сім'ю та відкрити шлях до легалізації одностатевих шлюбів".

2. Підкріплення - постійне звернення до "авторитетів": релігії, соціологічних даних, викривлення даних досліджень. В даному випадку - постійне цитування у стилі "Загальновідомо, що..", "Як усі знають..", "Вчені довели..". Приклад: наведення дослідження Марка Регенеруса з фейковими даними.

3. Наведення подій у чорно-білому світлі.Приклад: "В Україні війна, люди гинуть, а вони свої гей-паради проводять".

4. Використання упереджень та стереотипів, абсурдизація інформації.Приклад: "спочатку узаконять одностатеві шлюби, а потім зоофілію" з намаганням змішати тепле з гострим.

5. Створення відчуття тривоги, нагнітання істерики:"Гейропа йде до нас".
Звичайно, що будь-якій людині, яка перевіряє інформацію та цікавиться правами людини, все зрозуміло від початку, але таких людей меншість, сама тому ми і маємо такі "успіхи" з поширенням російської пропаганди в Україні.

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації. 

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.
X