Skip to main content

Авторська колонка

Чи потрібно провести референдум щодо миру з Росією?

Валентин Гладких Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»

All articles

    Вирішити конфлікт на Сході можна лише на ґрунті широкого суспільного консенсусу. На сьогоднішній день в українському суспільстві немає бачення, прийнятного для всіх,стосовно виходу з цієї ситуації. 

    Навіть коли наші дипломати, високопосадовці ведуть перемовини щодо врегулювання цього конфлікту -дуже часто потім проблематичновтілювати в життя всі досягнуті домовленості, адже може бути потужний суспільний опір.

    Відтак, я вважаю, що будь-який варіант вирішення цього конфлікту мусить бути затверджений на загальнонаціональному референдумі. Якщо у т.зв. ОРДЛОвців будуть питати, чи хочуть вони жити зі мною, то нехай і в мене спитають, чи хочу я жити з ними в одній державі і на яких умовах. 

   Краще з самого початку відштовхуватись від розуміння, як ми самі бачимо наше майбутнє, і вже на підставі цього намагатися досягнути результатів на зовнішньополітичній арені. 

   Передусім нам потрібно самим домовитися, як ми бачимо стосунки України з ОРДЛО, і які ми бачимо рішення. Можливо, хтось вважає, що потрібно їх відділити, можливо хтось готовий надати їм специфічний автономний статус, можливо хтось вважає, що треба у військовий спосіб повернути ОРДЛО. Який з цих сценаріївприйнятний? Ми не знаємо. Відповідно будь-які кроки можуть викликати суперечливе ставлення суспільства і продукувати замість розв’язання конфлікту подальші розлади.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Про обстріли українськими військовими мирних кварталів Донбасу Олександр Васильєв Fri, 06/14/2019 - 13:27
Про приховані злочини українських військових на Донбасі Олександр Васильєв Fri, 05/31/2019 - 15:33
Чи може кухарка керувати країною? Олександр Васильєв Fri, 05/31/2019 - 14:52
Чи законно перейменовувати проспект на честь Жукова? Олександр Васильєв Tue, 05/14/2019 - 15:37
Чому компартію і все пов’язане з СРСР треба було визнати поза законом? Олександр Васильєв Tue, 05/14/2019 - 15:06
X