У Сумах 5 посадовців судитимуть за трагічну загибель немовляти в ліфті
Прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно п’яти осіб, дії чи бездіяльність яких призвели до загибелі 2,5 місячного немовляти в ліфті. Судитимуть одного із заступників міського голови м. Суми, директора Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради, керівника, виконроба та електромеханіка Товариства з обмеженою відповідальністю «Міськсумиліфт», – про це під час брифінгу повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Володимир Кригін.
Нагадуємо, що трагедія сталась 2 січня 2019 року близько 16.10 в м. Суми по вул. Супруна, 32/1. Жінка разом зі свекром та малюком, який перебував у колясці, піднялись ліфтом на 9 поверх. Коли дорослі вийшли на площадку, коляску з малюком затисло дверима і ліфт почав опускатись донизу. Від отриманих травм малюк помер.
У ході слідства встановлено, що контроль за експлуатацією житлового фонду, в тому числі утриманням ліфтового господарства, покладено на одного із заступників міського голови м. Суми. Більш того, вказаний заступник з травня 2017 року очолює постійно діючу комісію, створену з метою забезпечення безперебійної та безпечної роботи ліфтів.
Директор Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради укладав договори на проведення капітальних ремонтів понад 180 ліфтів у м. Суми вартістю 34,5 млн грн, зокрема ліфтів будинку по вул. Супруна, 32/1. Однак, ані заступником міського голови, ані директором Департаменту не забезпечено контроль за проведенням ремонтних робіт та подальшою експлуатацією підйомників.
Вже через місяць після так званого капітального ремонту ліфта, в якому загинуло немовля, до зазначених службових осіб міської ради почали надходити скарги на його роботу від жителів будинку, в тому числі й батька загиблого малюка. Однак, посадовці не вжили жодних дієвих заходів, спрямованих на усунення неполадок.
Напередодні трагедії жителі вказаного під’їзду вкотре поскаржились на некоректну роботу підйомника. На виклик прибув електромеханік «Міськсумиліфт», який здійснив втручання в автоматизовану систему роботи ліфта, що дозволило йому рух із відкритими дверима. Це сталось через відсутність належного контролю за своєчасним і якісним виконанням робіт з боку керівника та виконроба товариства.
Водночас триває слідство за фактом можливого привласнення коштів, виділених на ремонт підйомників та систем диспетчеризації. У рамках слідства із залученням відповідних спеціалістів перевіряються всі 180 відремонтованих протягом останніх двох років ліфтів.
Join "Magnolia-TV" on Facebook!