Skip to main content

Авторська колонка

В Україні встановлюється диктатура?

Олексій Якубін Кандидат політичних наук

All articles

         Не можна до кінця зрозуміти сьогоднішній перерозподіл повноважень у Парламенті, тим паче, що ми залишаємося парламентсько-президентською республікою. Якщо Володимир Зеленський справді хоче підтримувати парламентаризм, то такі речі, які відбуваються зараз зі значними змінами у Парламенті, обмеження недоторканності – схоже на те, що, справді, однією з цілей Зеленського є створення президентської республіки.

        Але якщо ми згадаємо часи виборів, то у програмі Зеленського мова йшла про повернення до референдумів,  створення механізмів народовладдя. Як це відноситься до президентської республіки? Зараз не має ініціативи про референдуми, і більше того всі ініціативи щодо зміну функцій Парламенту, статусу депутатів вносить сам Президент. Поки що складається враження, що Президент дійсно хоче сконцентрувати величезну кількість повноважень під собою. А саме НАБУ, ДБР, тощо.

       Президент хоче підпорядкувати собі ключові впливи на Парламент, а це означає, що і на Уряд. Ми бачимо, як у нас зараз відбуваються обговорення таких питань «хто є міністром?», «хто Прем’єр-міністром?». Ці речі зараз вирішуються не Парламентом, а Президентом…

      Ключове питання «навіщо це Володимиру Зеленському?». Чи покращить це механізми управління, якість врядування в країні? Я думаю, ні.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи треба карати ЗМІ за маніпуляцію? Олександр Васильєв Fri, 11/08/2019 - 14:56
Чи має бути російськомовний ТВ канал, щоб доносити правду до жителів Донбасу? Олександр Васильєв Fri, 11/08/2019 - 14:15
Чим небезпечний закон про викривачів корупції Олександр Васильєв Fri, 11/08/2019 - 13:32
Чи є перспектива засудити журналістів, які оприлюднили переписку з повіями? Олександр Васильєв Sat, 11/02/2019 - 14:51
Чи брешуть в Слузі Народу і чи можна обманути поліграф? Олександр Васильєв Fri, 10/25/2019 - 17:39
X