Діти Донбасу шокували закордонних омбудсманів історіями, як виживають в умовах війни. ВІДЕО
"Вже звикли до постійних обстрілів та й взагалі до реалій війни", - зізналися школярі з Донбасу, яким доводиться жити і навіть виживати у прифронтових районах Донецької та Луганської областей. Про це кореспонденти «Магнолія-ТВ» дізналися на міжнародній конференції із забезпечення прав дитини в умовах збройного конфлікту. Захід приурочили до 30-річчя Конвенції ООН про права дитини.
Діти, в основному від 12-ти до 17-ти років, розповіли, що з першого дня війни їх ніхто не інформував, що відбувається, а навчання в школах тривали, не зважаючи на обстріли та вибухи. За словами підлітків, коли на лінії зіткнення відбувається загострення військових дій, їм влаштовують тимчасові «канікули».
Втім не всім "щастить" уціліти. Дівчина з Бахмуту, що в Донецькій області, з жахом розповіла історію, як під час чергового обстрілу постраждала сусідня школа, в якій загинули однолітки.
Діти зізналися, що засинають і прокидаються під обстріли, їм доводиться під кулями ходити вулицями, а бомбосховищ, в яких їм доводиться ховатися, надто мало. Втім виїхати із зони конфлікту не наважуються, бо бояться разом з батьками покинути майно та залишитися без засобів для існування деінде.
Підлітки також побоюються за свою подальшу освіту. Адже багатьом незабаром здавати ЗНО і вступати до вишів, втім отримати статус осіб, постраждалих від збройного конфлікту, що дасть пільгу при вступі, дуже проблематично. А в деяких школярів взагалі -до цих пір немає паспорта.
Не роблять ніяких поблажок дітям і під час перетину кордону, де доводиться добу вистоювати в чергах, а і більше.
На думку дітей, всі ці перепони можна було би прописати в законі та спростити, що ставить нові виклики перед українським парламентом.
Join "Magnolia-TV" on Facebook!