Skip to main content

Blog post

В Одесі сталася сутичка з радикалами через знесення монументу Жукова. ВІДЕО

В Одесі націоналісти під вигуки Слава Україні зірвали барельєф Маршала Жукова. А у Києві активіст облив зеленкою пам’ятник Ватутіна, бо вважає, що монументам радянським військовим діячам не місце в Україні.

В цілому дискусії щодо монументів радянським воєначальникам точаться приблизно такі: одні називають їх героями, переможцями, людьми, які звільнили зокрема Україну від нацистів, інші ж вважають їх – катами-убивцями і відвертими ненависниками України.


А як вважаєте ви, чи мають бути в Україні пам’ятники радянським воєначальникам та чи допустимі жорсткі методи націоналістів у боротьбі з радянським минулим?

Коментуйте. 

Віталій Маргалик

Віталій Маргалик,
Журналіст «Магнолія-ТВ»

All articles by the author


 

Comment on this entry

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Comments:

Ivan Apetyk

na vilniy Ykraini ne mozhe byty niyakux Zhykovyx-Vatytiniv i t.d. Nexay puzdyyut na Rashky moskovitsky, Bylbondiyu i t.d.

ЗЕ ПНХ

УБИВАЙТЕ КАЦАПОФАШИСТОВ - ТАК БОГ ВЕЛЕЛ !

Олександр

Як казала моя Бабуся при німцях хоч хліба наїлися то кому треба ставить памятники .Фашистам красним їх треба зносити.

Петро

Прийшовши до влади шляхом перевороту у 1917 році більшовики знесли всі паміятники часів царської влади
Показали приклад і тепер не має чого дивуватись
а те що Жуков і Ватутін зневажали українців це факт Вони і солдат зневажали Відомий вислів жукова Баби еще нарожают. і ніхто не розколює Україну так як Розколює Росія через своїх адептів

ЛГТ

По перше: що за поняття "радянський воєначальник" (може есесесерівський чи комунно-московський) ?
По друге: вони звільняли не Україну, а СССР. Звільняли для себе, а не для українців.
По третє: при цьому намагалися щонайбільше знищити українців.
Висновок: в державі українців ніяких памятників цій мерзоті не може бути!

Влад

Подвійне відношення до історії веде Україну до Руїни ! А подвійне відношення тому, шо фашизм (нація перш за все, нація вишє всього) веде до розколу народу на нормальну, спокійну, антівоєнну більшість и на радікальну, агресівну, "беснующуюся" меньшість, через відсутність реакції влади. Порошенко був зацікавлений у радікалах, тому як отримав владу за їх допомогою. Й вони повіріли у свою недоторканість, а Зеленський ще не визначився хто його друзі. а хто вороги!

ник

а ти і далі лижи дупу москалям..в тебе нема батьківщини нема батька і матері ти уебок..

Андрей

Да не нужны нам жуков и всякие донские и невские

Станислав

Памятников быть не должно вообще, в том числе и поэтам (некоторые из них были алкоголиками и блудниками). Но методы националистов не приемлемы, потому что вседозволенность перейдет в диктатуру и навязывание своих маниакальных идей. Ленин с этого и начинал. Все повторяется, нет ничего нового под солнцем.

Дантон

Многие из них (тот же Жуков, да и Ватутин) были просто мясниками, не дорожившими жизнями солдат и офицеров, поэтому памятники им должны быть снесены. Но, к примеру, Рокоссовского я бы не стал однозначно относить к таковым - он старался беречь личный состав от необдуманных авантюр верховного командования.

Евгений

Архивы 2 мировой до сих пор засекречены, а мемуары маршалов - беллетристика. Так что нет фактов для исторической оценки.

ник

у тебя нема фактов тому що батько твій був дезертир..а у мене і дід і батько покійні воювали на війні..і добре я памьятаю іх слова..кацап то не людина..і те шо за роки війни не бачили на передовій ні одного генерала...і те як єшелонами везли добро тим генералам і маршалам з німеччини.. мародери..

вера.

тот кто рушит - по сути своей фашисты. Ничего не создав, в злобе против мира и человечности, оплаченные порохом, чувствуют себя "героями и патриотами", потому, что полиция от трусости потокают таким
особям. Возомнив себя "ариями" эти мракобесы не понимают слов РОДИНА и творят не славу Украины а ее позор.

Виктория

лаконично. точно.

ник

шлюха лапотна іди нахер з украіни..воняеш тут лаптями тварюка.

Oлег

Необхідно зібрати всі пам'ятники радянським військовоначальникам в одному місці, зробити щось накшталт музею. Обов'язково максимально правдиво освітлювати їх дії, думки, висловлювання щодо України та українців. Нехай кожний відвідувач на основі реальних, підтверджених документально фактів зробив висновок по кожному з них.

гнат

Все російсько-комуністично-імперське повинно знаходитись в музеях російської окупації,щоби нащадки знали звідки іде небезпека.У нас є свої герої і свої памьятні дати.Їх і треба пропагувати .І тоді в нашій квітучій УКРАЇНІ буде набагато меньше ЛЮБІТЯЛЄЙ РОСЄЙСКАЙ ВЯСНИ хай вони щезнуть кляті МОКШАНЕ.СЛАВА УКРАЇНІ

Микола

Ті, хто веде війну з історичною пам'яттю та Героями минулих років самі не мають права жити в Україні. Це псевдопатріоти, які спекулюють на історіїї не вносячи нічого у розвиток країни. Ми вже проходили подібне 100 років тому. І чого досягли? Крім тупої ненависті до наших дідів, батьків, які відстояли, навіть ціною свого життя, наше сьогодення, нічого. Ганьба цим "ослоукраїнцям".

Олег

Пам'ятки срср повинні знаходитись за огорожою як в в'язниці, для цих сволот це буде дуже символічно, а розташування біля смітника, де їм саме і місце. Тримати злодіїв на людях нема ніякого сенсу.

иван

это те поцриоты, деды которых в голодомор последние зерна забирали у крестьян, казнить ублюдков которые в своей жизни ни хрена не сделали, а памятники должны стоять, это наша история

Олег

Дятлику, ти читав що написав? Це по твоєму вся ця сволота на постаментаментах ніяк до голодомора не причетна?
Ну ти і поц!

Anonymous

Это история. Люди которые принимали непосредственное участие в освобождении почти всей Европы, в т.ч. и Украины, заслуживают уважение и вечную память.
Ну а сносят памятники тупые и убогие, которые ничего не знают и не умеют. Ломать не строить.

Ярослав

Так сам "путя" сказав,що це рашка виграла війну,а Україна тут ні до чого.Якщо вони так вважають,то нахрєна в Україні памятники їхнім генералам?

Дмитрий

нельзя сносить памятники людям, благодаря которым, мы выиграли войну и не просто выиграли, а благодаря кому наши родители и мы вообще родились на свет. это были великие люди, а не предатели которые подлизывали фашистам. как эти коллаборационисты наши украинские.

Александр

Сколько не родилось, сколько не видело своих отцов и дедов я уже не говорю о прадедах. После взятия Киева ниже по Днепру, можно было по трупам перейти Днепр.

Семен

Нах,,н вообше любые памятники ставить, дороги лучше б ремонтировали.

иван

даун, когда их ставили -дороги строились

Олег

Лаптеногий, то что тогда строилось, только называлось дорогами. Единственная дорога, которая была построена - это трасса Киев - Харьков, и та была построена немецкими пленными.

Анатолий

Это история. Люди которое приняли непосредственное участие в освобождении почти всей Европы, в т.ч. и Украины, заслуживают уважение и вечную память. Я уже не говорю о том, что они не были политиками.
Ну а сносят памятники тупые и убогие малолетки, которые ничего не знают и руководствуются чужим мнением и ка правило за деньги.
Да и вообще, в стране очень много социальных и финансовых проблем, которые необходимо решать в срочном порядке, а не отвлекать внимание населения от реальных проблем путем навязывания вопросов, которые могут подаждать

Петро

Якщо кацапи так казяться від заперечення "пабєдобєсія", треба зносити пам*ятники їхніх кумирів!

одессит

Зачем нам памятники мяснику, так его называли сами ветераны.

Андрей

Это наша история мне жалко их. Они только и могут, что сносить памятники

Гуест

Ваша история - это то, что переписала советская власть? То, про что до сих пор Россия во главе с Путиным пытается внушить всему миру?

васёк

да в жопу уже этого жукова

Патриот

Националисты или нет, а Закон о декоммунизации нужно выполнять. Нечего лелеять памятники приспешникам коммунистических фашистов.

васёк

да не приспешникам,а самим фашистам

Виктор

Напоминает семнадцатый год когда боролись с царскими памятниками история повторяется

Олег Викторович

в Украине должны быть памятники советским военачальникам

Гуест

В специальном "зоопарке" они должны быть с цитатами самого Жукова, например, про "хохлов". С фото результатов подрыва гэбнёй плотины ДнепроГЭС. Этакий Парк Тоталитарного периода.

Олександр

А чому б не постановити пам'ятник Адольфу Алоізовічу всеж таки він був союзником сталіна жукова ватутіна та ін. у 1939 році коли штурмовав разом з ними Брестську фортецю і вбивав білорусів і поляків це ж ІСТОРІЯ яку приховують.

Николай

Очень печально, когда под лозунгом "Слава Украине" рушат то, что отвоёвано, а затем отстроено не этими "свидомими", а теми, кто прошёл все ужасы той, действительно отечественной войны, а затем отстроили то, чем пользуются ничего не построившие и не создавшие "патриоты"

X