Зірвані дахи та конструкції мосту: пилова буря накрила Київщину. ВІДЕО
Для перегляду відео натисніть на зображення
Для перегляду відео натисніть на зображення
Великі хмари пилу сьогодні затягнули небо Києва. А по обіді столицю взагалі накрила пилова буря. На вулицях ураганний вітер і дуже низька видимість.
Найбільше пил піднімається на відкритих локаціях, особливо там, де проводилась сільськогосподарська обробка полів. Видимість в такій бурі не перевищує 100 метрів.
Про це повідомляють користувачі соцмереж і постять фото та відео, зокрема написала користувачка Аліса Філімоненко, на своїй сторінці у Facebook. Вона порадила не виходити на вулицю.
«Якщо вже виходите на вулицю надягайте окуляри, бажано гірськолижні, замотують як бедуїни в хустки і арафатки», - написала Аліса.
Порадила не відкривати вікна і синоптик Наталка Діденко в Facebook і пояснила причину бурі.
«У Києві зараз спостерігається сильний штормовий вітер.Швидкість 16 м/с, пориви до 22 м/с. Це - багато.Відносна вологість повітря - низька, 26 відстоків».
За її словами, великі пориви вітру у поєднанні із низькою вологістю і спричиняють такі явища.
"Пересушена земля, тривала відсутність опадів (нещодавній фактично один дощ ситуацію майже не змінив), штормовий вітер, низька відносна вологість спровокували ось цю імлу в столиці, яка дуже схожа на пилову бурю. Пилові бурі в Україні - трапляються, влітку та якраз навесні, ось за таких умов, коли сухо та вітряно", - пояснила синоптик.
Вона зазначила, що пилові бурі виникають звичайно влітку, іноді навесні або взимку, коли немає снігу. У помірному поясі зазвичай пилові бурі бувають навесні, після малосніжної зими і посушливої осені`
Діденко порекомендувала не відкривати вікна та постаратися зволожити приміщення.
За словами директора Українського гідрометцентру Миколи Кульбіди, явища не має жодного відношення до переміщення повітряної маси з боку Чорнобиля. Крім того, внаслідок тривалої відсутності опадів та пересушування ґрунту, верхні шари цього ґрунту видувалися поривами вітру і переміщувалися в приземному шарі атмосферного повітря. Ніякої хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе, запевнив синоптик.
Водночас стихія вже встигла наробити біди.
У Києві сильний вітер зніс частину риштувань Подільського мосту: там виконували роботи з покриття металу антикорозійним засобом. Як повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник, на щастя, ніхто не постраждав, і сама конструкція мосту теж залишилася неушкодженою.
В Ірпені сильний вітер зніс частину даху будинку у районі гаражного кооперативу "Машторф". Про це повідомили у телеграм-каналі Teza.
За прогнозом погоди на завтра, 17 квітня, вітер стихне, лише в східних областях ще побуде поривчастим, а в Приазов`ї - штормовим.
Join "Magnolia-TV" on Facebook!