Закон, який стосується ЛГБТ, потрібно обговорювати із її представниками, а не церквою, - правозахисниця. ВІДЕО
Закон про криміналізацію злочинів на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності має обговорюватися із представниками тих організацій, яких він стосується, вважають правозахисники. При цьому церква не має втручатися і тиснути на державу, бо, за Конституцією, є відокремленою від неї.
Таку думку висловила «Магнолії-ТВ» висловила виконавча директора ”Amnesty International” в Україні Оксана Покальчук.
Нагадаємо, Рада Церков закликає Верховну Раду налагодити спілкування влади з релігійною спільнотою і хоче обговорити «найбільш резонансні законодавчі ініціативи». Серед них – закон, що стосується ЛГБТ-спільноти, яким передбачено покарання за нетерпимість на ґрунті сексуальної орієнтації, транссексуальності, тощо
«Церква не є представниками ЛГБТ-спільноти, відповідно вона не може ніяким чином бути дотичною до цього процесу, це мають бути ЛГБТ-організація і сама держава», - заявила правозахисниця.
Якщо церква не буде відокремлена від держави, то правозахисники побоюються, що вона стане таким собі контролюючим органом влади, це поверне країну на не одне століття назад та призведе до масового порушення прав людини державою на релігійних основах.
«Церква може мати свою позицію і це нормально. Будь-яких рух, організація і , власне, людина має мати свою позицію з того чи іншого питання. Але це не означає, що ця позиція має якимось чином взагалі впливати на законодавчий процес, який не стосується церкви, або церковних питань», - підкреслила Оксана Покальчук.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!