Skip to main content

ЗЛОЧИНИ

Поліція Прикарпаття викрила два псевдореабілітаційні центри в обласному центрі та одному з сіл. ФОТО

У результаті спільної спецоперації поліцейські Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області припинили незаконне функціонування закладів у м. Івано-Франківську та в с. Угринів, які під вивіскою реабілітаційних центрів для алко- та наркозалежних осіб незаконно утримували людей.

Дані заклади розміщувались у приватних будинках. Керуючі даними «реабілітаційними центрами» не мали жодних дозвільних документів на зайняття таким видом діяльності та жодного відношення – до медичної сфери. Хоча позиціонували себе саме таким чином.

У закладах перебувало близько сорока людей, які прибули з різних областей України. З власної волі залишити центр пацієнти не могли, оскільки вони перебували під постійним наглядом персоналу.

Поліцейські провели за адресами будинків обшуки, під час яких вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили «реабілітацію», а також інші речові докази протиправної діяльності - розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп'ютерну техніку тощо. Також у приміщенні центру були виявлені особи, які на момент обшуку проходили примусове лікування.

Правоохоронці підозрюють групу чоловіків віком від 30 до 40 років, вихідці зі східних областей, які проживали на території Івано-Франківської області. Їх підозрюють в утриманні місць незаконного позбавлення волі людей, які, за попередніми даними, страждають від алко- та наркозалежності. Тривають подальші заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.

Схема виглядала наступним чином: на Івано-Франківщині у публічних місцях розповсюджувались оголошення про надання реабілітаційним центром допомоги у подоланні згубної залежності. Звісно, до них звертались люди, родичі яких мали такі проблеми. У телефонній розмові обговорювались подальші деталі.

Проживали утримувані у кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого положення. Лише іноді їх випускали у двір, але й там вони знаходились під пильним наглядом. Усі документи, які були у «пацієнтів» в наявності, відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по мобільних телефонах також контролювались.

На даний час продовжується розслідування кримінального провадження у рамках якого встановлюються усі обставини та причетні до протиправної діяльності особи.

За чинним законодавством за таку протиправну діяльність передбачено покарання – від 5 до 10 років позбавлення волі.

За матеріалами ВК ГУНП в Івано-Франківській області

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушення за...

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом пору...

Впродовж дня ворог інтенсивно нарощує темпи наступальних та штурмових дій, шукає шляхи аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибит...

Сили оборони України продовжують стримувати натиск російських окупаційних військ. На цей час кількість бойових зіткнень зросла до 70.&nb...

З початку доби російські загарбники найбільшу активність проявляють на Покровському та Сіверському напрямках.  Загальна кількість б...

X