Взяття на облік дітей-булерів може лише погіршити ситуацію, - правозахисник. ВІДЕО
Взяття на облік дітей-булерів не вирішить проблем цькування у навчальних закладах і навіть погіршить ситуацію. Таку думку в коментарі «Магнолії-ТВ» висловив віце-президент Всеукраїнської фундації «Захист Прав Дітей» Олексій Лазаренко.
За його словами, є реальні ризики, що такі методи ще більше спровокують агресію і знову породять булінг.
«На облік ставиться лише булер, тобто це агресор. Звичайно, в залежності від того, який дитячий колектив, результатом цього може бути, що статус цього булера ще більше підніметься в цьому колективі: «О ним зацікавилася поліція, о, він такий крутий, що буде підігравати його поведінку, зухвалу поведінку», - зауважив він.
На думку правозахисника непереливки від цього може бути і самій «жертві» булінгу.
«Можливо, на самій жертві це ще більше відіграється. Тому що цей начебто герой, а на цю дитину вже ніхто не зверне уваги, і навпаки: «О, через тебе його на облік поставили». Тому це не вирішення проблеми, як на мене, лише постановкою на облік», - зазначив Олексій Лазаренко.
Нагадаємо, за цькування інших дітей-агресорів братимуть на облік в поліції. Поліцейські ювенальної превенції щонайменше раз на місяць із булером та його батьками мають проводити виховні бесіди або ж вдома або ж у школі.
А зняти з обліку можуть лише, якщо протягом року з моменту останнього інциденту дитина більше не вчиняла булінгу.
Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Втім, за його словами взяття на облік булерів буде можливим лише після постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності за цькування.
Більше подробиць дивіться у черговому випуску "ЧП-ДНЯ" на телеканалі "ЧП.INFO".
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!